Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Majówka w Bęble

23 maja, w sobotni wieczór, ponad stu seniorów z naszej gminy spotkało się na Majówce w Bęble. Było to kolejne ze spotkań w ramach gminnego programu „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”. Współorganizatorami Majówki był Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi oraz Rada Sołecka Bębła.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Wójt – Pan Tadeusz Wójtowicz oraz Radni z Bębła - Przewodniczący Rady Gminy  Pan Zbigniew Mazela oraz Pan Edward Zamojski. Na wstępie, Pani Krystyna Janecka – Radna Powiatu i sołtys Bębła, przedstawiła specjalnie przez siebie przygotowany wiersz o seniorach.

Następnie, Koło Gospodyń Wiejskich z Bębła rozweseliło publiczność bardzo zabawnym, ale i pełnym trafnych spostrzeżeń występem pt. „Urodziny Babuni”. W drugiej części spotkania wystąpił gościnnie zespół „Krakowska Grupa Biesiadna” z recitalem piosenek retro- niezwykle wzruszający i nostalgiczny, seniorzy mieli możliwość powspominać dawne czasy.

Zaraz po wspomnieniach nadszedł jednak czas na zabawę  - koncert pieśni biesiadnych w wykonaniu zaproszonego zespołu i wspólne śpiewanie. Przyszła również pora na tańce - energii i radości którą mają nasi seniorzy mogłaby im pozazdrościć niejedna młoda osoba.

Spotkanie było niezwykle udane i na pewno jeszcze długo pozostanie w pamięci uczestników.

2015-05-27