Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Małopolska Noc Naukowców

26 września 2014 roku w Krakowie odbyła się Małopolska Noc Naukowców! Już po raz ósmy wszystkich ogarnęła moc naukowych wrażeń! Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele i Modlnicy wzięli udział w ósmej edycji tego przedsięwzięcia. Małopolska Noc Naukowców 2014 to okazja do spotkania naukowców nie tylko w laboratoriach, salach wykładowych, gdzie pracują na co dzień, ale i w nietypowych sytuacjach jak również fascynujących miejscach. Tej niepowtarzalnej Nocy naukowcy odkrywali przed uczestnikami tajemnice świata, odpowiadali na pytania, które nurtują nas od zawsze, a tak naprawdę dotyczą naszej codzienności, każdej sfery życia – techniki, biologii i zdrowia, energii, fizyki, chemii, rozrywki.!

Grupa uczniów z obu gimnazjów uczestniczyła w wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński . Noc Naukowców rozpoczęliśmy wykładem dr hab. Ewy Zuba-Surma pt. „w poszukiwani nieśmiertelności”. Następnie młodzież wzięła udział w warsztatach i grach edukacyjnych. Uczniowie mogli także dowiedzieć się o sposobach hodowli komórek macierzystych i ich zastosowaniu w transplantologii. Mieli także możliwość udziału zajęciach w pracowni histologii.

Druga grupa gimnazjalistów z Białego Kościoła, pod opieką pani Bożeny Turek i Grażyny Pogan udała się do Instytutu Fizyki i Matematyki, gdzie uczestniczyła w doświadczeniach i wykładach. Udział w Nocy Naukowców to już dla naszego Gimnazjum tradycja, którą wspólnie z naszą szkołą chętnie podtrzymują nasi absolwenci.

Główną ideą wydarzenia jest popularyzacja nauki wśród mieszkańców Małopolski, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca, zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Podczas tej wyjątkowej Nocy każdy mógł poznać tajemniczy i na co dzień niedostępny świat naukowców, a nawet samemu poczuć się jednym z nich.

Opiekunowie: M.Biniek, D.Tracz, M. Rabczyńska, B.Turek, G.Pogan

Tagi dla strony:

2014-10-01