Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Mecz towarzyski: Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu - Gmina Wielka Wieś

W niedzielę, 15 lutego 2015 roku na hali sportowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele reprezentacja naszej gminy rozegrała mecz z Reprezentacją Polski Oldbojów w Futsalu. Do gry zagrzewała grupa wiernych kibiców rozemocjonowanych kolejnymi bramkami. Nasza reprezentacja po emocjonującym meczu uległa Reprezentantom Polski 5-12.

Reprezentacja Polski w Futsalu podąża "Śladami Jana Pawła Drugiego" dlatego wkrótce znów zawita do naszej gminy, dając tym samym okazję Reprezentacji Gminy Wielka Wieś do rewanżu.

Polska-Wielka Wieś 12-5 (7-3)

Składy
Polska: Tomasz Porwęt – kapitan, Krzysztof Proksa, Edward Giemza, Janusz Musiał, Sebastian Tryfanow, Jacek Ślęzak, Piotr Jaroszek, Jacek Mróz, Jacek Machynia.
Wielka Wieś: Tadeusz Wójtowicz – kapitan, Krzysztof Sułko, Grzegorz Kralka, Tomasz Dudek, Krzysztof Szumiec, Sławomir Kawalec, Jarosław Janecki, Sławomir Brożek.


Wizyta Karola Wotyły w Białym Kościele

W dniach 20-21 marzec 1977 roku, w 4 Niedzielę Wielkiego Postu, odbyła się wizytacja kanonicza Kardynała Karola Wojtyły w Parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Białym Kościele. Kardynał został powitany chlebem i solą przez parę małżeńską oraz księdza Proboszcza Kanonika Kazimierza Gałońskiego.

Głównym przedmiotem wizyty było bierzmowanie młodzieży klas 7 i 8 szkoły podstawowej, które odbyło się 21 marca 1977 r. w tejże parafii. Kolejnymi sprawami poruszonymi podczas pobytu Kardynała, była budowa kaplicy wraz z punktem katechetycznym w miejscowości Bębło (na kanwie tych rozmów - obecnie istnieje w Bęble Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego skupiający wiernych nowo powstałej parafii Bębło-Czajowice).

Odbyło się również poświęcenie krzyża i nowego budynku sióstr Maryi Niepokalanej w Białym Kościele, istniejącym do dzisiaj, w którym siostry zakonne ugościły Jego Eminencję obiadem. Karol Wojtyła wizytował również, punkty katechetyczne w Czajowicach i Bęble, zlokalizowane w ten czas, w prywatnych domach oraz odwiedził chronicznie chorego chłopca w miejscowości Bębło.

Dane z pobytu w Białym Kościele, przedstawione powyżej zostały pozyskane z protokołu spisanego na tą okazję, potwierdzonego suchą pieczęcią Kardynała Karola Wojtyły i jego osobistym podpisem, wykonanym piórem, czarnym atramentem. Podpis jest bardzo dobrze zachowany. Dokument ten, znajduje się w kancelarii Parafii w Białym Kościele, a jego dane udostępnił dla mnie i mieszkańców obecny proboszcz parafii, ksiądz Marek Wcisło.

Spisał: Zbigniew Mazela
Prezes LKS „Orzeł 1948” Bębło i Radny Gminy Wielka Wieś

Tagi dla strony:

2015-02-16