Mikołajowa wizyta w szpitalu!!!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia druhowie OSP w Białym Kościele odwiedzili małych pacjentów na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu. Wizyta w szpitalu przybrała wyjątkowy charakter, bowiem oprócz podarowanych prezentów chorym dzieciom w szpitalu pojawił się również Zespół Białokościelanki, Radny Józef Wojdała przekazując na ręce dyrektora Pulsoksymetr zakupiony z zebranych wspólnie z druhami pieniędzy oraz bombki choinkowe.

Wśród podarunków dla dzieci znalazły się również książki, które przekazała dla dzieci przebywające na oddziale Joanna Patej – dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi. Dla podkreślenia świątecznej atmosfery nauczycielki i dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele Aliną Zielonką ubrane w Mikołaje przekazały różnego rodzaju materiały papiernicze zebrane w Przedszkolu specjalnie dla chorych dzieci.

Dużo radości dzieciom przebywającym na oddziale sprawili piloci z 3 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Balic, którzy przekazali kosz pełen maskotek ufundowanych przez sponsorów. Oddział zajmuje się leczeniem dzieci z wadami wrodzonymi mózgowia, kręgosłupa, z nowotworami, urazami komunikacyjnymi, plastyką oparzeń i urazów mechanicznych. Wizyta była dla najmłodszych pacjentów szpitala nie lada niespodzianką. Radość była tym większa, że każdy z dzieciaków otrzymał różnego rodzaju prezent, który mógł sobie wybrać sam. Dzieci i rodzice chętnie rozmawiali na temat swoich zawodów z przybyłymi „Mikołajami” robiąc zdjęcie ze strażakami i pilotami.

Bartłomiej Jastrzębski

Tagi dla strony:

2015-12-21