Modlnicka gra terenowa

W weekend w Modlnicy spotkała się grupka ludzi z pasją żeby poznać trochę kultury i tradycji tego regionu podczas wiejskiej gry terenowej. W trakcie losowania utworzyło się 5 drużyn, które ruszyły na trasę aby zdobyć magiczne "fasolki".

Było młócenie cepem snopów zbóż, noszenie wody na nosidłach, pranie na tarze, ostrzenie kosy, wicie wianków, robienie ciasta, rozpoznawanie ziół a na koniec ludowe tańce.

A wszystko to dzięki dużemu zaangażowaniu i pasji Modlnicanie - Zespół Modlnica, Społeczności Modlnica, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury, Młodzieżowej Radzie Gminy Wielka Wieś, OSP Modlnica, Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Modlnicy oraz radnym i sołtsowi. Uczestnicy spisali się doskonale a jeszcze lepiej bawili już wykazali chęć udziału w kolejnych edycjach. Dla najmłodszych zapewniono gry i zabawy, dla pokrzepienia przygotowano pyszną grochówkę i ciasta.

Dodatkową atrakcją było wspinanie się po skrzynkach na linie, a to dzięki strażakom. Dziękujemy organizatorom, wszystkim zaangażowanym w to pouczające i radosne przedsięwzięcie zaś uczestnikom za to, że spędzili to piękne popołudnie z nami.

2016-09-05