My się zimy nie boimy - podsumowanie ferii z GOKiS

Po dwóch tygodniach wolnych od szkolnych obowiązków uczniowie powrócili do swoich zajęć, jednak emocje po feriach jeszcze nie opadły, zwłaszcza, że jest co wspominać. W tym roku oferta zajęć feryjnych Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białym Kościele była bardzo atrakcyjna i doskonale zapełniła czas dzieciom i młodzieży zajęciami sportowymi oraz wyjazdami. W ciągu dwóch tygodni wraz z uczniami szkół podstawowych spotkaliśmy się kinie z Misiem Padingtonem i Pingwinami z Madagaskaru.

W Nowohuckim Centrum Kultury obudziliśmy Śnieżkę i zaczarowaliśmy Kopciuszka, a warsztaty teatralne oraz warsztaty disco wyzwoliły w nas mnóstwo pozytywnej energii. Gimnazjaliści za to, nadmiar swojej energii mogli spożytkować odszukując się w ciemnym labiryncie centrum rozrywki laserowej. Grając w paintball każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy bohater gier komputerowych.

Przez dwa tygodnie nie zabrakło również emocji sportowych. Rozegraliśmy Wielki Turniej Piłki Nożnej dla gimnazjum oraz dla szkoły podstawowej. Każdy kolejny gol wywoływał ogromny entuzjazm, a okrzyki dopingujących niosły się szerokim echem po hali sportowej GOKiS. W ostatnim dniu ferii rozegraliśmy Turniej ringo w kategoriach indywidualnych oraz zespołowych. W czasie tych rozgrywek, technicznych wskazówek zawodnikom udzielał goszczący na naszym turnieju, wraz ze swoimi zawodnikami, trener Parafialnego Klubu Sportowego „Jadwiga” Kraków pan Jan Ziółko.

Dodatkowo w godzinach otwarcia hali sportowej funkcjonowała ścianka wspinaczkowa, na której mogli się sprawdzić zarówno starsi jak i młodsi śmiałkowie. W sumie z zajęć sportowych i wyjazdów organizowanych prze Gminny Ośrodek Kultury i Sportu skorzystało około 120 uczniów z terenu gminy Wielka Wieś.

Z relacji uczestników wiemy, że czas spędzony z nami przyniósł im wiele radości, a co najważniejsze udało nam się przegonić nudę i samotne siedzenie przed komputerem.

Dziękujemy i zapraszamy do korzystania z oferty GOKiS przez cały rok.

2015-03-03