Na skrzydłach poezji - VIII Gminny Konkurs Recytatorski

18 maja 2016 w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: ”Święci i anioły w poezji”. Już po raz ósmy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Wielka Wieś mieli okazję stanąć w szranki tej pięknej rywalizacji. Jak zawsze, usłyszeliśmy wiersze naszego Patrona oraz utwory innych znakomitych poetów, m.in.: Zbigniewa Herberta, Jarosława Iwaszkiewicza, Ernesta Brylla, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Adama Asnyka.

Uroczystość umiliły także występy artystyczne szkolnego koła teatralnego oraz recital zespołu muzycznego przygotowane przez panią Ewelinę Doktór – nauczycielkę języka niemieckiego. I miejsce w VIII Gminnym Konkursie Recytatorskim w kategorii szkół podstawowych zajęła Julia Jawor ze Szkoły Podstawowej w Modlnicy, II miejsce zdobyła Konstancja Więckowska ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi, a laureatką III miejsca została Martyna Windys ze Szkoły Podstawowej w Białym Kościele. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężył Jakub Hojda z gimnazjum w Białym Kościele, II i III miejsce zajęły: Maja Astapko oraz Aleksandra Borkiewicz z Gimnazjum w Modlnicy.

Jak podkreślił przewodniczący jury, zastępca wójta gminy Wielka Wieś, Krzysztof Wołos, również w tym roku zadanie wyłonienia najlepszych z najlepszych okazało się niezwykle trudne ze względu na wysoki poziom wszystkich uczestników. Jak co roku konkursowi patronowali: Urząd Gminy Wielka Wieś oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu - fundator nagród dla uczestników. Na kolejną edycję konkursu zapraszamy wszystkich już za rok!

Mirosława Szeptycka

2016-05-19