Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Najlepsi w kraju!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza Gmina została zwycięzcą ogólnopolskiego Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2019 w kategorii gmin wiejskie. Od lat plasowaliśmy się w czołówce jednak po raz pierwszy Kapituła przyznała nam to najwyższe wyróżnienie!


To wielki sukces dla naszej Gminy i jej mieszkańców, bo idea zrównoważonego rozwoju zawsze musi opierać się na współpracy, słuchaniu głosu mieszkańców i realizacji działań potrzebnych ale również oczekiwanych społecznie !


Finał XV edycji rankingu odbył się w Warszawie, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.


Wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. W zestawieniu Rzeczpospolitej nasza Gmina uzyskała bardzo dobre wyniki we wszystkich obszarach oceny


Obok nas na najwyższe wyróżnienia w pozostałych kategoriach przypadły Morawicy i Sopotowi – Gratulujemy!


Ranking Samorządów Rzeczpospolitej ocenia politykę rozwoju prowadzoną przez władze polskich miast i gmin. Przy tworzeniu zestawienia brane są pod uwagę twarde dane finansowe a także inne, ogólnodostępne informacje, oraz wyniki internetowych ankiet na które odpowiadają samorządy. Stawiane w ankietach pytania dotyczą działań, które mają wpływ na trwały i zrównoważonym rozwój wspólnot lokalnych. Kluczowe kategorie brane pod uwagę przez kapitułę to trwałość ekonomiczno-finansowa, trwałość środowiskowa, trwałość społeczna i jakość zarządzania.


Więcej o gali:https://regiony.rp.pl/nasz-ranking/21733-ranking-samorzadow-2019-znamy-najlepsze-miasta-i-gminy-w-polsce?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect


Szczegóły rankingu: https://regiony.rp.pl/ranking-samorzadow-2019-gminy-miejskie-miejsko-wiejskie

Tagi dla strony:

2019-10-01