Nasze dzieciaki na obozie sportowo - rekreacyjnym

W dniach od 12 lipca do 18 lipca 2015 roku dzieci oraz młodzież z naszej gminy spędzały wakacyjny czas w pięknym, malowniczym Dworku na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach koło Klimontowa.

Odbył się tam obóz sportowo -rekreacyjny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele. Wychowawcy – trenerzy, przygotowali dla dzieciaków wiele atrakcji sportowych oraz turystycznych.

Zwiedzali „miasto Ojca Mateusza” czyli Sandomierz. Wędrowali podziemnymi ścieżkami, by później w zbrojowni stać się prawdziwymi rycerzami i założyć ciężkie zbroje. Spacerowali po sandomierskim rynku, odwiedzili Bazylikę Katedralną, a świetną receptą na zmęczone nogi, okazał się rejs statkiem po Wiśle.

W trakcie wyjazdu dzieci uczestniczyły także w pikniku rycerskim w Ossolinie, gdzie mogły zobaczyć nie tylko rycerskie walki na miecze, ale także walki samurajów. Korzystając z pięknej pogody uczestnicy wycieczki relaksowali się nad jeziorem Tarnobrzeskim.

W pozostałe dni spędzali czas na boiskach, gdzie mieli możliwość poznać zasady oraz ciekawostki związane ze sportami takimi jak: ringo, siatkówka, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy itd.

Damska część spełniała się przygotowując układy gimnastyczno - taneczne z pomponami, chłopcy natomiast zmierzyli się w sparingu piłkarskim z drużyną Klimontowianki Klimontów.

Przeprowadzono wiele rozgrywek, konkursów, gier i zabaw m. in.:
-    Rozgrywki trójek mieszanych w ringo,
-    Biegi przełajowe na dystansie 1000 metrów (w kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt),
-    Singlowy turniej tenisa stołowego,
-    Zawody dwójek w „piłkarzyki stołowe”,
-    „Król strzelców” - ocena celności strzałów piłką do bramki,
-    Karaoke „śpiewać każdy może”,
-    Budownictwo piaskowe na brzegu jeziora,
-    Codzienna gimnastyka poranna- kształtowała zasad zdrowego stylu życia,
-    Dyskoteki, zabawy świetlicowe.

Podczas obozu wyłoniono najlepszego sportowca i sportsmenkę, którymi zostali: Wojciech Janik, Patrycja Baran i Julia Szumna.

Dzięki zdrowej rywalizacji w rożnych dyscyplinach dzieci uczyły się współdziałania w grupie i przestrzegania zasad „fair play”.

Trenerzy w składzie Wioletta Handzel, Daria Listwan oraz Tomasz Księżyc zadbali nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o to, aby żadna minuta nie była nudna.

Wszystkie dzieci zadowolone i zdrowe wróciły do swoich domów, a wspomnieniom nie było końca.

tekst i foto Kierownik obozu Wioletta Handzel

2015-07-22