"Noc Świętojańska" w wykonaniu KGW Bębło

Gospodynie w naszych czasach to nie tylko matki, kucharki, praczki i sprzątaczki, to kobiety aktywne zawodowo, sportowo i społecznie. Łączą różne funkcje, animują życie kulturalne rodzin i lokalnych społeczności, a wszystko okraszają naturalną wrażliwością i poczuciem humoru. Taki obraz kobiet wyłania się po uroczystej Gali 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich, która odbyła się w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Uroczystość zgromadziła kilkaset aktywnych kobiety z wielu podkrakowskich gmin. Nie mogło więc też zabraknąć pań z naszego KGW Bębło, tym bardziej, że trzy jego członkinie: Pani Kazimiera Krawczyk, Janina Zakrzewska oraz Maria Kania otrzymały za wieloletnią działalność Ordery Serca Matkom Wsi. Pani sołtys Bębłą Krystyna Janecka jako wiceprezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej odebrała natomiast podziękowanie za współprace z Kołami Gospodyń z Wiejskich. Dodatkowo nasze koło wystąpiło na deskach teatru ze spektaklem " Noc Swiętojańska" wg. scenariusza Pani Krystyny Janeckiej i w podziękowaniu za swą działalność otrzymało puchar oraz nagrodę. Gratulujemy wszystkich nagród i odznaczeń. Życzymy jeszcze wiele zdrowia i sił do dalszej działalności.

2016-09-21