O używkach, dopalaczach, stalkingu, niebezpieczeństwach czyhających w sieci

Gimnazjaliści z Modlnicy i w Białego Kościoła spotkali się z Joanną Czechowską, byłym funkcjonariuszem krakowskiej policji, z wieloletnim stażem m.in. w wydziale ds. narkotyków, a rozgłos zyskała dzięki paradokumentowi telewizyjnemu „W-11 Wydział Śledczy” emitowanemu w TVN.

Obecnie prowadzi spotkania wykładowe na jednej ze śląskich uczelni. Z uwagi na problemy z jakim spotyka się obecnie młodzież – używki, dopalacze, stalking, niebezpieczeństwa portali internetowych, Pani Joanna Czechowska została zaproszona przez GOPS w Wielkiej Wsi w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii i Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie do przeprowadzenia spotkań profilaktycznych z gimnazjalistami.

Uczniowie z klas III uczestniczyli w spotkaniu dot. profilaktyki narkotykowej „Dlaczego nie warto”, natomiast uczniowie młodszych klas gimnazjalnych wzięli udział w warsztatach dot. zagrożeń w sieci.

Wykłady Pani Joanny jako  osoby z dużym doświadczenie w pracy w obszarze uzależnień, kojarzonej również z serialem telewizyjnym spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży.

Spotkania były bardzo ciekawe, dające do myślenia i z pewnością, zważywszy na dzisiejsze realia, bardzo potrzebne.

2015-10-28