Obchody 11 listopada 2021

Oficjalne obchody 11 listopada, 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości, rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym (Parafia w Białym Kościele), następnie delegacja samorządowa na czele z Wójtem Krzysztofem Wołosem, Zastępcą Wójta Karolem Tucharzem, Przewodniczącym Rady Gminy Grzegorzem Twardym oraz radnymi i sołtysami z poszczególnych miejscowości odwiedziła miejsca pamięci i złożyła symboliczne wiązanki w Białym Kościele, Szycach, Modlnicy i Modlniczce.

O godzinie 11.00 wystartował X bieg niepodległościowy Niepodległościowa Jedenastka, który zgromadził blisko 500 biegaczy. Malownicza 11 km trasa, która przebiega z Białego Kościoła przez Prądnik Korzkiewski - Ojców do Białego Kościoła zapiera dech w piersiach nie tylko ze względu na widoki, ale również "trudny podbieg" tzw. serpentynami z Ojcowa do Białego Kościoła.

W tej edycji udało się też zorganizować bieg dla dzieci na trasie 1100 m.

Dziękujemy, że spędziliście go z nami.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspaniałej organizacji biegu m.in. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS, Imprezy Jurajskie - KKS Jura Moto Sport, druhowie z jednostek OSP, Zespół Białokościelanki, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Białym Kościele, Wielka Wieś Biega, Homini et Terrae.

Na zakończenie dnia spotkaliśmy się w Szycach na Wieczornicy Patriotycznej z okazji Święta Niepodległości.

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Inicjator odsłonięta została tablica przywołująca historię części Gminy Wielka Wieś, która niegdyś była podzielona granicą dwóch zaborów rosyjskiego i austriackiego wzorowany na słupach z okresu zaborów. Uroczystemu odsłonięciu monumentu towarzyszył koncert utworów patriotycznych z oprawą muzyczną Orkiestry Dętej Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS.

Dziękujemy za realizację projektu NA STYKU MOCARSTW,który mówi o tak ważnych, ale też trudnych chwilach w naszej historii.

2021-11-12