Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Obchody Dnia Strażaka

Piękna pogoda towarzyszyła naszemu Gminnemu Świętu Strażaka. Najpierw uroczysty przemarsz i prezentacja sztandarów i naszych jednostek OSP, gościnnie Jednostka OSP Zabierzów. Następnie uczestniczyliśmy w Mszy polowej odprawionej przez kapelana OSP ks. dr Artura Kardasia. Wręczono wyróżnienia dla zasłużonych druhen i druhów. Ważnym punktem uroczystości było oficjalne przekazanie kluczyków i poświęcenie nowego samochodu bojowego dla OSP Modlnica.
Uroczystość uświetnił występ Gminnej Orkiestry Dętej. Na koniec mieliśmy okazję jeszcze raz zobaczyć przemarsz naszych jednostek oraz uroczysty przejazd samochodów bojowych.
Wszystkich druhnom i druhom dziękujmy za ich bezinteresowne działanie dla dobra drugiego człowieka! Życzymy aby Patron Strażaków Św Florian zawsze czuwał nad bezpiecznymi ich bezpieczeństwem.
Niech zawsze towarzyszy Wam to przesłanie: Bogu na chwałę ludziom na pożytek!
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i mieszkańcom, którzy uczestniczyli uroczystościach.

2019-05-02