Od przyszłego tygodnia rusza w Białym Kościele ośrodek rehabilitacji

Z końcem stycznia, w długo niewykorzystywanym budynku przy ul. Królowej Jadwigi 11, w sąsiedztwie kościoła św. Mikołaja, grupa doświadczonych rehabilitantów otworzyła Oddział Rehabilitacji Dziennej.

W starannie wykończonych wnętrzach znajdują się gabinety lekarskie, pokoje zabiegowe i przestronna sala ćwiczeń. Na wyposażeniu Oddziału znajduje się szereg urządzeń do fizykoterapii (m.in. zestawy do krioterapii, leczenia ultradźwiękami, falą uderzeniową, Solux, lasery). W ofercie ośrodka są też zabiegi z zakresu kinezyterapii (ćwiczenia, bierne, czynne, w odciążeniu, PNF, Terapia Manualna, Bobath, McKenzie). Pacjenci mogą także liczyć na profesjonalnie przeprowadzone masaże.

W otwarciu ośrodka brali udział przedstawiciele lokalnej społeczności: Przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Sułko, wójt Tadeusz Wójtowicz, ks. proboszcz Marek Wcisło, prezes OSP w Białym Kościele Jacek Kowalik oraz gościnnie ks. Jan Adamus z Modlnicy. Uroczyście powitali ich i oprowadzili po ośrodku przedstawiciele RST Rehabilitacja, na czele z panem Rafałem Trąbką.

Załogę Oddziału tworzą doświadczeni i utytułowani lekarze i fizykoterapeuci. Zabiegi będą dostępne w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który zawarł NZOZ RST Rehabilitacja. Aby z nich skorzystać należy zgłosić się z dowodem osobistym oraz skierowaniem od lekarza specjalisty (rehabilitacji, ortopedii, neurologii, reumatologii) na oddział dzienny rehabilitacji.

Kontakt telefoniczny do ośrodka: 12 420 16 98
2014-02-04