Odblaskowy pokaz mody w szkole w Białym Kościele

W tym roku nietypowo, bo ODBLASKOWYM POKAZEM MODY Szkoła Podstawowa w Białym Kościele uczciła Dzień Edukacji Narodowej. Na profesjonalnie przygotowanym wybiegu, przy dźwiękach muzyki, w szranki stanęli modele i modelki w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie klas 0 – III, uczniowie klas IV-VI i oczywiście dorośli. Sami widzowie z niecierpliwością wyczekiwali na moment, kiedy na czerwonym dywanie pojawią się pierwsze szkolne gwiazdy prezentujące odblaskowe stroje własnego pomysłu. Dzieci oraz dorośli z prawdziwym wdziękiem i gracją poruszali się po wybiegu. Zachwycona publiczność siłą powstrzymywała się, by nie zatrzymać choć na chwilę modela czy modelki by zrobić pamiątkowe selfie (niczym na ostatnim meczu Polska - Szkocja). W rolę prowadzącej natomiast wcieliła się sama pani dyrektor Anna Zajączkowska.

Jako, że pokaz był jednocześnie konkursem, w jury zasiadły takie znamienitości jak: Krystyna Hrabia – Dyrektor GZEAS, ks. prof. Tadeusz Nosek, Bogusława Wojdała -Przewodnicząca Rady Rodziców, Dariusz Wolak – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży POZYTYWKA, Marta Dzioba i Krystyna Szumna – reprezentujące regionalny zespół Białokościelanki.

Jury po burzliwych naradach w końcu wyłoniło zwycięzców. W kategorii: uczniowie klas 0-III zwyciężczynią została Aurelia Wojtal z oddziału przedszkolnego prezentująca strój „Szalony przedszkolak disco”. Na drugim miejscu uplasowała się Martyna Wawrzeń z klasy II prezentująca młodzieżowy strój codzienny. Trzecie miejsce zajął natomiast Jakub Galon z klasy II, który wcielił się w rolę robotnika budowy wyposażonego w odblaskowe elementy. W kategorii: uczniowie klas IV-VI zwycięskie pierwsze miejsce otrzymała Martyna Windys z klasy V, której iście szatańskie odblaskowe rogi widoczne były już z daleka, drugie miejsce należało do Patrycji Kurek z klasy IV, całej w płytach CD , natomiast trzecie miejsce zajęła Kinga Litewka z klasy V, która przyodziała na siebie kamizelkę odblaskową z napisem „Bezpieczna Gmina Wielka Wieś”.
W kategorii dorośli: pierwsze miejsce przypadło pani Agnieszce Wojtal-Żurek prezentującej wieczorowy strój, na drugim miejscu uplasował się przedstawiciel Młodzieżowej Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Białym Kościele - Krzysztof Kofin. Trzecie miejsce zajęła pani Czesława Kołodziejczyk prezentująca się również w wieczorowym stroju.

Odblaskowy Pokaz mody stanowił jedno z działań Szkoły Podstawowej w Białym Kościele w ramach ogólnopolskiego konkursu ODBLASKOWA SZKOŁA, poprzez które uczymy i dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów, wyposażamy ich w kamizelki i elementy odblaskowe, a także promujemy wszelkie inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym. Koordynatorem tych działań jest pani Joanna Denko – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Dzień Edukacji Narodowej powinien być dniem pełnym radości i niewymuszonych uśmiechów. W Szkole Podstawowej w Białym Kościele właśnie taki był. W roku ubiegłym rozdawaliśmy tego dnia jabłka z zaszczytnymi tytułami dla osób zasłużonych dla szkoły, w tym roku przygotowaliśmy pokaz, a co za rok? Tego jeszcze zdradzić nie możemy.

Joanna Denko

Więcej zdjęć