Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Masz rower? Przyłącz się!

Odjazdowy Bibliotekarz 2014


Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi po raz drugi weźmie udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo i zdrowy styl życia "Odjazdowy Bibliotekarz".

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz. Nasz przejazd został już zarejestrowany na oficjalnej stronie akcji, na której można zobaczyć wszystkie rajdy organizowane na terenie całej Polski (http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/mapa/).

Tym razem „Odjazdowy Bibliotekarz” został również wpisany w plan imprez XI Dni Gminy Wielka Wieś organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele.  Nasza trasa będzie wiodła szlakiem rowerowym z Wielkiej Wsi do Bębła poprzez malownicze dolinki podkrakowskie. Nie jest to żaden wyścig, tylko sposób na aktywne i ciekawe spędzenie wolnego czasu. W trakcie przejazdu planujemy postoje, na których będą czytane fragmenty książek związanych z podróżnictwem (i nie tylko).

Na mecie w Szkole Podstawowej w Bęble, która również jest partnerem akcji  czekać będą dodatkowe atrakcje - coś dla ducha i coś dla ciała. Dla uczestników, aby mogli uzupełnić kalorie, przewidziany jest słodki poczęstunek przygotowany przez Cukiernię Stochalscy. Ponadto można będzie wygrać atrakcyjne nagrody w konkursach i kalamburach, które ufundowali: księgarnia Matras z Modlniczki, sklep rowerowy TOMAR,  Gmina Wielka Wieś oraz Klinika Urody Laime w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników, miłośników książek i rowerów do wzięcia udziału w tegorocznej edycji! Jedziemy 14 czerwca (sobota) 2014 r. Start o godzinie 10:00 z parkingu pod biblioteką w Wielkiej Wsi. Na około godzinę przed startem sklep rowerowy TOMAR z Modlnicy podstawi pod bibliotekę swój samochód serwisowy i każdy uczestnik będzie mógł nieodpłatnie sprawdzić sprawność swojego roweru przed przejazdem. Więcej szczegółowych informacji oraz mapkę z trasą przejazdu znajdą Państwo na stronie internetowej biblioteki www.gbpwielka-wies.pl

Czekamy na zgłoszenia wszystkich chętnych osobiście lub mailowo (biblioteka@wielka-wies.pl) do 11 czerwca (środa) do godz. 19:00, a także na miejscu w dniu imprezy.

Tagi dla strony:

2014-05-28