Kolejna już wizyta w szpitalu!!!!

Po raz kolejny 15 czerwca br. druhowie OSP w Białym Kościele odwiedzili małych pacjentów na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Prokocimiu. Wizyta w szpitalu przybrała wyjątkowy charakter, bowiem oprócz podarowanych prezentów chorym dzieciom przekazane zostały na ręce dyrektora Pulsoksymetry zakupione z zebranych przez druhów pieniędzy.

Wśród podarunków dla dzieci znalazły się również książki, które przekazała dla dzieci przebywające na oddziale Joanna Patej – dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi. Atmosferę umilały nauczycielki i dyrektor  Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele Alina Zielonka przebrane w kwiatuszki. Przedstawicielki przekazały różnego rodzaju materiały  papiernicze zebrane w Przedszkolu specjalnie dla chorych dzieci.

Oddział zajmuje się leczeniem dzieci z wadami wrodzonymi mózgowia, kręgosłupa, z nowotworami, urazami komunikacyjnymi, plastyką oparzeń i urazów mechanicznych.

OSP Biały Kościół składa serdeczne podziękowania dla: Joanny Patej – dyrektor Gminnej  Biblioteki Publicznej w Wielkiej Wsi oraz nauczycielkom z Przedszkola Samorządowego z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele na czele z dyrektorką Aliną Zielonką, oraz wszystkim tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy.

tekst: Bartłomiej Jastrzębski

2016-06-17