Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej 2019

W niedzielę 24. lutego.br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Modlnicy odbyły się gminne eliminacje OTWP zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wielkiej Wsi
W tegorocznej edycji turnieju uczestniczyła bardzo liczna grupa młodzieży z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych jednostek OSP z terenu naszej gminy.
Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych Grupa I szkoła podstawowa klasy do VI, Grupa II klasy VII, VII i III gimnazjalna, Grupa III uczniowie szkół średnich.
Młodzież przez 45 min. odpowiadała na 30 pytań testowych.
Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych będą reprezentowali Gminę Wielka Wieś na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 16. marca. br na terenie JRG 2 w Krakowie. Laureatami tegorocznej edycji zostali

Grp I
Aleksandra Sułko (MDP OSP Modlnica)

Grp II
Maciej Litewka (MDP OSP Będkowice)

Grp III
Jakub Kwiecień (MDP OSP Tomaszowice)

Nagrody dla zwycięzców ufundowane przez Urząd Gminy Wielka Wieś wręczyli zaproszeni goście Wójt Gminy Wielka Wieś pan Krzysztof Wołos, Przewodnicząca Komisji d/s bezpieczeństwa Rady Gminy pani Anna Bała, Przedstawiciel Komendy miejskiej PSP w Krakowie mł.bryg. pan Krzysztof Sułko, oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP dh Łukasz Chochół.

Serdezcnie gratulujemy zwycięzcą i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w turnieju mając nadzieję, iż zdobyta wiedza będzie kolejnym etapem w rozwijaniu pożarniczej pasji.

OSP
2019-02-26