OPN kochamy, więc go sprzątamy

"OPN kochamy, więc go sprzątamy" to I edycja Akcji sprzątania szlaków Ojcowskiego Parku Narodowego. Akcja odbędzie się w sobotę 16 października 2021 r. w godz.: 8.30-16.00.

Celem nadrzędnym wydarzenia jest kształtowanie świadomych postaw proekologicznych społeczności lokalnej oraz turystów, a także wzbudzenie poczucia współodpowiedzialności za utrzymanie przestrzeni wspólnej, w tym obszarów chronionych. OPN, najmniejszy park narodowy w Polsce, jest corocznie odwiedzany przez kilkaset tysięcy osób. W tym roku obserwowaliśmy szczególnie duży napływ turystów w miesiącach wakacyjnych, po okresie nasilenia pandemii i związanej z tym izolacji społecznej. Przyjazd do Parku wpływa na poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego turystów. Wiąże się jednak z dużą ilością pozostawianych w Parku odpadów.

W akcji mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby, po wcześniejszej rejestracji. Dla uczestników przygotowano pakiety startowe oraz kupony zapewniające bezpłatne wejście na ekspozycję przyrodniczą.
Zasady rejestracji oraz regulamin znajdują się w linku: http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/.../st:1/idn:769.html

PATRONAT HONOROWY:
Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka