Otwarcie obiektów oświatowych w Modlniczce

1 września to ważny dzień dla mieszkańców Modlniczki, otwarliśmy nowy Żłobek i nowoczesne 4oddziałowe Przedszkole Samorządowe oraz sale dla Szkoły Podstawowej.
1 września to też ważna data w historii naszego Narodu (80lat od wybuchu II Wojny Światowej), zostało to przypomniane na początku naszych uroczystości podczas odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowego obelisku w centrum wsi. Radny Tomasz Bielak przypomniał zebranym gościom historię tego miejsca - dobre i tragiczne momenty, z którymi zmagali się ówcześni mieszkańcy Modlniczki i całej Polski. Pamiątkowy obelisk to dar mieszkańców aby "zachować od zapomnienia" ludzi, miejsca, historię ponad 800 lat wsi, aby budować wspólnie z nowo napływowymi mieszkańcami nową historię dla przyszłych pokoleń.
Po poświęceniu obelisku przez ks. Jana Adamusa zebrani na czele z pocztami sztandarowymi udali się przed budynek Przedszkola gdzie odbyły się główne uroczystości.
Podziękowania i wyrazy uznania dla Samorządowców tych obecnych ale również Wójta i radnych poprzedniej kadencji takie słowa dominowały w wystąpieniach m.in. Wójta Krzysztofa Wołosa, radnego Józefa Górskiego i innych znamienitych gości.
Mieliśmy również okazję przedstawić nowe Panie Dyrektor z Przedszkola i Żłobka Katarzynę Wiśniewską i Paulinę Gietkę.
Całość okrasiły występy Przedszkolaków, uczniów Szkoły Filialnej oraz Zespołu Modlniczanki.
Potem przeszedł czas na uroczyste otwarcie i poświęcenie Żłobka oraz Przedszkola i wszyscy wybrali się na zwiedzanie pięknych i nowoczesnych obiektów.
Dziękujemy wszystkim znamienitym gościom, a szczególnie naszym najmłodszym mieszkańcom i ich rodzicom, którzy tak licznie nas dziś odwiedzili.
Dziękujemy Zespołowi Modlniczanki, Strażakom Ochotnikom, Paniom dyrektor i kadrze pedagogicznej, radnym Józefowi Górskiemu, Tomaszowi Bielakowi i Pani sołtys za pomoc w organizacji wydarzenia. Duże wyrazy uznania dla naszych młodych artystów oraz osób, które je przygotowały, nie zabrakło również naszej Orkiestry Dętej GOKiS z Jarkiem Janecki na czele - dziękujemy. Wydarzenie prowadziła dyrektor GOKiS, mieszkanka Modlniczki Magda Szymańska.

2019-09-02