Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Otwieramy niebo - barwy Świata - podsumowanie projektu

Stowarzyszenie TYGART prowadzące Punkt przedszkolny „Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie zakończyło  realizację projektu „Otwieramy niebo - barwy Świata”.

Był to cykl warsztatów artystycznych dla najmłodszych dzieci, w których wzięli udział wychowankowie czterech przedszkoli znajdujących się na terenie Gminy Wielka Wieś:

Samorządowego przedszkola w Wielkiej Wsi, Samorządowego przedszkola w Modlniczce, Samorządowego przedszkola w Modlnicy oraz Punktu Przedszkolnego Zaczarowany Ołówek” w Giebułtowie.

Podczas warsztatów dzieci wykonały wielkoformatowe prace pod tytułem „Barwy świata” używając różnych technik plastycznych – wycinanek, szablonów, malowania pastelami i farbami na kartonie i folii. Każda grupa przedszkolna stworzyła piękne obrazy, które zostały wystawione na specjalnie wykonanych stelażach przed każdym przedszkolem.

W trakcie pracy miały okazję do ćwiczenia umiejętności pracy w grupie i do wesołej, spontanicznej zabawy kolorami przy użyciu pędzli, gąbek do malowania i własnych rączek.  Stowarzyszenie TYGART serdecznie dziękuje za pomoc dyrekcji i personelowi wszystkich przedszkoli, oraz młodym artystom za  radosną i pełną entuzjazmu współpracę.

Projekt „Otwieramy niebo” był współfinansowany przez gminę Wielka Wieś w ramach Rocznego programu współpracy samorządu gminy Wielka Wieś z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Celem projektu było wspieranie rozwoju edukacji kulturalnej na terenie Gminy Wielka Wieś, propagowanie innowacyjnych metod wychowania dzieci przez sztukę  i nawiązanie twórczej współpracy pomiędzy placówkami wychowania przedszkolnego.

Tagi dla strony:

2015-06-29