PIKNIK RODZINNY W BĘDKOWICACH

W czerwcowe, niedzielne popołudnie Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej Sokolica zaprosiło wszystkich  mieszkańców i przyjaciół Będkowic na piknik rodzinny. Organizacja tego przedsięwzięcia wiązała się oczywiście z mnóstwem przygotowań. Jednak dzięki wspólnym siłomuczniów, nauczycieli Szkoły Podstawowej w Będkowicach, rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej, zespołu Będkowianie i samych członków Stowarzyszeniaudało się zorganizować, nie pierwszy już zresztą raz, świetne wydarzenie kulturalno-rozrywkowe.  Nie obyło się oczywiście bez wsparcia finansowego Urzędu Gminy Wielka Wieś, który przyznał Stowarzyszeniu  środki na realizację  projektu w ramach zadania publicznego w zakresie edukacji i oświaty.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica” Kazimierz Dobrzański z żoną, Sekretarz Gminy Wielka Wieś Stanisław Kasprzyk, Prezes OSP w Będkowicach Jacek Gąska, Dyrektor GOKiS-u Elżbieta Seweryn, Dyrektor GBP Joanna Patej, Radny Powiatu Krakowskiego Piotr Goraj, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z terenu gminy, radni i sołtysi poszczególnych sołectw oraz sami mieszkańcy Będkowic.

Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób na szkolnym boisku pojawiły się kolorowe namioty, gdzie można było zrobić sobie wystrzałową fryzurę, zamienić się na chwilę  w kota, lwa czy Myszkę Miki - za sprawą genialnych charakteryzacji twarzy - czy zrobić samemu modną bransoletkę. Nie mogło zabraknąć również stoiska z regionalnymi przysmakami, przygotowanymi przez gospodynie z Będkowic. Ponadto członkowie OSP zaprezentowali zgromadzonym pokaz ratownictwa medycznego oraz akcję gaszenia pożaru.
Tego właśnie popołudnia uczniowie i sami nauczyciele odkryli przed publicznością swe, wcale niemałe zresztą, talenty aktorskie. Samym występującym – a zwłaszcza dzieciom - towarzyszyli znajomi, rodzice i dziadkowie, którzy kibicowali swoich pociechom  i uśmiechali się do dzieci dodając im pewności i odwagi na scenie.

Oprócz uczniów i nauczycieli na scenie pojawił się również Zespół Pieśni i Tańca Będkowianie, który w afrykańskich rytmach  przypomniał wszystkim o zbliżających się wakacjach, urlopach….
Jednakże gwiazdą wieczoru okazał się Elvis Presley, w którego wcielił się sam Rafał Woźniak.  Potem już pozostało tylko bawić się do późnych godzin nocnych.

Oczywiście piknik rodzinny w Będkowicach nie miałby miejsca, gdyby nie pomoc i  bezinteresowne zaangażowanie  wymienionych wcześniej osób, organizacji i instytucji oraz sponsorów, na których jak się okazuje zawsze można liczyć. Dlatego też Stowarzyszenie Sokolica serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zechcieli podjąć trud na rzecz  organizacji imprezy, której bohater miał być jeden: RODZINA.

„W rodzinie tkwi prawdziwa siła każdego. To w niej wszystko się zaczyna, to w niej tkwią korzenie, z których czerpiemy siłę na całe życie”

tekst i foto: Marzena Bień

2014-06-23