Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Piknik rodzinny w Będkowicach

Jak najprzyjemniej spędza się czas? Oczywiście, że z rodziną!
W ubiegłą niedzielę  14 czerwca mogli się o tym przekonać wszyscy zebrani na boisku sportowym przy  Szkole Podstawowej w Będkowicach na Integracyjnym Pikniku Rodzinnym.

Impreza zorganizowana w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego zgromadziła wszystkich mieszkańców Będkowic oraz wyjątkowych gości spoza sołectwa: Wójta Gminy Tadeusza Wójtowicza, Przewodniczącego Rady Gminy  Zbigniewa Mazelę, Radną Powiatu Krakowskiego Krystynę Janecką, radnych i sołtysów z terenu całej gminy, Dyrektor Gminnej Biblioteki publicznej Joannę Patej , kierownika Referatu Promocji i Rozwoju Gminy Marcina Rybskiego i wielu innych zacnych gości.

Wśród Będkowian obecni byli sołtys miejscowości Wiktor Gąska, prezes OSP Jacek Gąska, członkowie Stowarzyszenia Miłośników  Ziemi Będkowickiej „Sokolica” - prezes Jerzy Rosiński, państwo Kazimierz i Urszula Dobrzańscy, pani Maria Tomczuk oraz Marzena Bień – radna sołectwa.
Ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy, oglądając występy przygotowane przez dzieci i nauczycieli naszej szkoły. W akademii skierowanej do mam, tatusiów oraz pozostałych członków rodzin występowali uczniowie klas I-VI oraz przedszkolaki z obu oddziałów.

Tradycyjnie już scenę wzięli w posiadanie tańczący Zumbę pod opieką pani Pauliny Dudzik. Uczniowie ,rodzice oraz nauczyciele  odkryli przed publicznością , wcale niemałe zresztą, talenty taneczne .   Dołączyli do nich również tancerze i instruktorzy z innych miejscowości. Zorganizowany przez Panią Paulinę Mini Maraton Zumby był dużą atrakcja uroczystości. Oprócz uczniów i nauczycieli na scenie pojawił się również Zespół Pieśni i Tańca Będkowianie, który również śpiewem i  tanecznym zumbowym krokiem rozbawiał publiczność.

W trakcie pikniku zgromadzone dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy organizowane przez animatorki,     bańki mydlane, zamek dmuchany, strażacka trampolina oraz malowanie buziek przez nauczycielkę naszej szkoły i lokalną artystkę panią Joannę Zięblińską.

Wszyscy goście mogli posilić się pysznymi ciastami przygotowanymi przez mamy, truskawkami, chlebem ze smalcem, ogórkami kiszonymi, żurkiem oraz kiełbaską z grilla.

Dużą atrakcją dla dzieci były zabawy i pokazy przygotowane przez OSP w Będkowicach. Przejażdżki samochodem strażackim, liczne konkursy, przeciąganie liny, lanie wody czy strażacka trampolina to tylko nieliczne z atrakcji jakie zostały zorganizowane przez będkowskich strażaków.
Impreza zakończyła się zabawą taneczną trwającą do późnych godzin nocnych.

Z tego miejsca jako organizatorzy pikniku chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w jego organizację, m. in. nauczycielom i wychowawcom, instruktorom  zumby, władzom miejscowości, strażakom i rodzicom,  na których jak się okazuje zawsze można liczyć.Tagi dla strony:

2015-06-22