Powiatowe eliminacje OTWP

Sukcesem reprezentantów Gminy Wielka Wieś zakończyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Aleksandra Sułko z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Modlnica zwyciężyła! w pierwszej grupie wiekowej szkoła podstawowa do kl. VI.
Maciej Litewka z MDP OSP Będkowice zajął II miejsce! w grupie drugiej szkoła podstawowa kl. VII i VIII, oraz III gimnazjalna
Do podium niewiele zabrakło Jakubowi Kwietniowi z MDP OSP Tomaszowice
Eliminacje odbyły się w minioną sobotę 16 marca 2019 r. na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP nr 2 w Krakowie. Naszą gminę reprezentowali laureaci szczebla gminnego w trzech grupach wiekowych które odbyły się 24 lutego 2019 r.
Na szczeblu powiatowym młodzi adepci pożarnictwa musieli odpowiedzieć nie jak wcześniej na 30, ale na aż 99 pytań testowych z którymi jak widać poradzili sobie świetnie. Aleksandra Sułko i Maciej Litewka będą reprezentować teraz Powiat Krakowski na eliminacjach wojewódzkich, gdyż do dalszych eliminacji awansują zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych, oraz zdobywcy II miejsc.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

2019-03-18