Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Pożegnanie lata - Piknik rodzinny „Graj w Zielone”

Pożegnanie lata - Piknik rodzinny „Graj w Zielone”

W niedzielne, gorące popołudnie przy naszym Urzędzie pojawiło się wielu mieszkańców aby świętować zakończenie lata.

Na najmłodszych, w strefie dzieci, czekały dmuchańce, zabawy z animatorami, malowanie twarzy, kolorowe balony. Jak zawsze dużym zainteresowaniem wśród dzieciaczków cieszyła się nasza fontanna.


W gminnym namiocie promocyjnym można było uzyskać informacje  o ruszającym w bieżącym roku w naszej gminie projekcie dopłat do wymiany pieców węglowych na energooszczędne (tj. gazowe, biomasa) "Realizacja Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na terenie Gminy Wielka Wieś".

Swoje stoisko na naszej imprezie ustawił WFOŚiGW z Krakowa, gdzie pracownicy informowali o programach m.in. 5 września ruszył nabór wniosków w ramach programu pożyczkowego JAWOR na termomodernizację budynków jednorodzinnych dla osób fizycznych, z możliwością częściowego umorzenia. Prowadzili również animacje dla dzieci.


Na scenie zaprezentowali się :
- dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi w specjalnym przedstawieniu przygotowanym na tą okazję /piosenki, pokaz mody ekologicznej, Jezioro Łabędzie w wykonaniu chłopców/  
- podopieczni Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele GOKIS (Kasia Skrzyniowska, Gabriela Kutnik, Piotr Kutnik wraz z towarzyszącymi muzykami),
- dzieci z Zespół Szkolno - Przedszkolny w Modlnicy,
- Zespół "Above the Earth",
- Zespół Szycowianki (piosenki oraz energetyczna zumba.
Występy naszych gminnych artystów cieszyły się wielkim zainteresowaniem, wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i gromkimi brawami.


Gospodynie z Białego Kościoła i Wierzchowia przygotowały przetwory, były też świeże, wiejska jaja i ser kozi, z Bębła od Pani sołtys przyjechały dorodne dynie i cukinie - to wszystko było można nabyć na naszym Pikniku. Panie przygotowały również smaczne wypieki, ich stosika cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Podczas Pikniku swoje stoiska degustacyjne zaprezentowało również Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej , które powstało wiosną tego roku i zrzesza właścicieli winnic z terenu Jury Krakowskiej. W tym momencie jest zarejestrowanych 17 winiarzy i część z nich prowadzi już oficjalną sprzedaż wina. Wina te są wyrobem naturalnym, pochodzącym z własnych upraw winorośli, gdzie używa się znikomą ilość środków ochrony roślin, a większość prac wykonywana jest ręcznie.


Podczas imprezy można było oddać stare sprzęty elektroniczne a w zamian zabrać do domu sadzonki, krzewy lub gadżety promocyjne gminy. Sadzonki oraz ich sprawne wydawanie mieszkańcom zapewniła firma : Ogród Marzeń Urszula Marek z Wielkiej Wsi. Odbiór odpadów prowadzić będzie SITA Małopolska Sp. z o.o. W stosiku przez cały czas imprezy pojawiali się mieszkańcy, którzy oprócz oddania sprzętu i pozyskania sadzonek mogli uzyskać fachowa poradę związaną z utrzymaniem roślin.

Jak ekonomicznie i ekologicznie palić w piecu? - mogli się przekonać mieszkańcy na stanowisku portalu czysteogrzewanie.pl, na którym fachowcy udzielali szkoleń, porad oraz informacji z dziedziny ekologicznego i ekonomicznego spalania paliw stałych oraz w dziedzinie poprawnej eksploatacji urządzeń grzewczych.

W trakcie imprezy nasz prowadzący Marcin Kruk wraz z Panią dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu organizowali konkursy dla najmłodszych oraz rodzin m.in. wspólne malowanie latawców czy wyścig na czas w kuble na śmieci . Uczestnicy i zwycięzcy otrzymali gadżety promocyjne gminy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.  


Nasza Młodzieżowa Rada Gminy Wielka Wieś przy wsparciu młodzieży z Gimnazjum w Modlnicy oraz Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Joanny Patej zapewniła aby nasze dzieci i młodzież nie nudziły się na naszym Pikniku.
Prowadzili m.in. warsztaty na sali obrad:
1. Baw się z multimedialną książką – zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem tabletów z Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi. W trakcie spotkania mobilne czytanie, interaktywne ilustracje, animacje.
2. Animacje 3 D – ożywiamy bajkowe postacie.
3. Edukacyjne gry planszowe - zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem gier (dostępnych w naszej bibliotece).
4. Malowanie twarzy (stanowisko ulokowane w strefie dzieci).

Podczas Pikniku w restauracji Kalimera (zlokalizowanej tuż przy Urzędzie) była wypiekana wielka zapiekanka ziemniaczana w czterech odsłonach m.in. grecka, wegetariańska, z boczkiem. Po godzinie 18.00 pod sceną odbyła się degustacja, mieszkańcy ustawili się w długiej kolejce aby spróbować tego specjału.

Na zakończenie imprezy zagrał dla nas zespół klezmersko-jazzowy KlezzJezz a zaraz po nim pojawiły się leżaki i zaprosiliśmy wszystkich obecnych do wspólnego oglądania filmu „Nietykalni” w naszym kinie plenerowym.

To był niezapomniany dzień, dziękujemy, że byliście z nami na tym Pikniku „Graj w Zielne” na zakończenie lata. Mamy nadzieję, że Wam się podobało i że ta impreza na stałe wejdzie do kalendarza Gminnych imprez plenerowych.  

Dziękujemy zaangażowanym w organizację imprezy: Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Białym Kościele i jego podopiecznym (za przygotowanie i koordynację oprawy artystycznej imprezy), Gminne Bibliotece Publicznej w Wielkiej Wsi (za udostępnienie sprzętu i gier oraz pomoc w organizacji warsztatów dla dzieci i młodzieży), Młodzieżowej Radzie Gminy Wielka Wieś (za organizację warsztatów i malowanie twarzy)

oraz

Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom z Szkoły Podstawowej im Ks St Konarskiego w Wielkiej Wsi, za piękne występy.

Gospodyniom i gospodarzom z Białego Kościoła, Wierzchowia i Bębła za stosika z produktami lokalnymi.

Szycowiankom za energetyczny występ.

Restauracji Kalimera za smaczne jedzenie i spektakularną zapiekankę ziemniaczaną.

Stowarzyszeniu Winiarzy Jury Krakowskiej za stoisko degustacyjne oraz porady dotyczące wina i uprawy winorośli.

WFOŚiGW w Krakowie za porady dla mieszkańców w zakresie funduszy m.in. na termomodernizację budynków jednorodzinnych.

Czyste ogrzewanie za fachowe szkolenie, porad oraz informacji z dziedziny ekologicznego i ekonomicznego spalania paliw stałych oraz w dziedzinie poprawnej eksploatacji urządzeń grzewczych.

Firmie Ogród Marzeń Urszula Marek z Wielkiej Wsi za sadzonki oraz ich sprawne wydawanie mieszkańcom.

SITA Małopolska Sp. z o.o. za dostarczenie kubłów i odbiór elektrośmieci.

Państwu Mazur za udostępnienie działki pod parking.

Zespołowi KlezzJezz za urozmaicenie naszej imprezy wspaniałym występem.

Tagi dla strony:

2016-09-12