Promesy na "Małopolskie Remizy"

W miniony weekend gościliśmy w Będkowicach przedstawicieli gmin z powiatu krakowskiego i wielickiego, które otrzymały dofinansowanie na remont remiz z budżetu województwa małopolskiego (Małopolska) w ramach konkursu "Małopolskie Remizy 2019". W tym roku rozdysponowano na ten cel ponad 4,3 mln zł.
Promesy na ręce samorządowców i prezesów OSP przekazał Wicemarszałek Województwa Łukasz Smółka. W imieniu naszej Gminy Promesę dobrał  Wójt Krzysztof Wołos oraz Prezes OSP Będkowice Rafał Litewka.
Dotacja będzie wykorzystana na remont w remizie OSP Będkowice z czego: 34 tys. zł pochodzi z budżetu województwa a ponad 50 tys. zł zostało dołożone z budżetu Gminy, pozwoli to na modernizację elewacji i wymianę drzwi.

2019-05-20