Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Przebudowa DK94

Kontakt w sprawach związanych z organizacją ruchu i realizacją inwestycji:
Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp. z.o.o. | Christo Botewa 14 | 30-798 Kraków
Tel: +48 12 637 03 69 |  Fax: +48 12 634 05 82 | Mobile: +48 662 160 497
www.drogi.krakow.plDrodzy mieszkańcy, użytkownicy drogi krajowej 94


informujemy, iż Zarządca drogi tj. GDDKiA otrzymał już decyzję ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej) na przebudowę dk94 na skrzyżowaniu Modlnica-Giebułtów. Pozwala to Wykonawcy tj. firmie Rejon utrzymania i budowy dróg sp. z o.o. rozpocząć inwestycję.


Informacja wykonawcy przebudowy skrzyżowania na DK 94 Modlnica-Giebułtów


Firma Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Sp z o.o. informuje o planowanych od 6 maja br. zmianach i utrudnieniach zwianych z przebudową skrzyżowania na DK 94 Modlnica-Giebułtów.


Etap I


W dniach 6-10.05 będzie wykonywane oznakowanie terenu inwestycji włącznie z likwidacją wysepek przy przejściu dla pieszych, zostanie też utwardzony ciąg pieszy wzdłuż rowu odwadniającego w kierunku przystanku Modlnica II na Kraków.


Po 10 maja zmianie mogą ulec godziny kursowania gimbusa, o szczegółach rodzice będą informowani na Librusie.Etap II


Od 13 maja przez ok. 3,5 miesiąca będą prowadzone prace związane z budową lewej strony (jezdnia, chodniki, pobocza) wraz z częścią ronda na skrzyżowaniu DK94 z ul. Ojcowską.


Na czas prac , lewa strona jezdni w kierunku Krakowa wraz z ul. Ojcowską będą zamknięte. Przystanki autobusowe zostaną przesunięte poza zakres przebudowy, dodatkowo wydzielone zostaną dwa tymczasowe przejścia dla pieszych. 


Ruch na DK94 zostanie utrzymany w obu kierunkach i poprowadzony prawą stroną DK94.


Na czas prac na tym odcinku wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40km/h oraz zakaz wyprzedzania.


O kolejnych etapach prac będziemy informować w późniejszym terminie.Informacja dotycząca kursów autobusu 910


Od dnia 13 maja 2019 r. zostały przesunięte poza zakres robót, zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu, przystanki autobusowe zlokalizowane przy drodze krajowej 94 tj.:


- „Szyce II” kierunek Bronowice Małe: przesunięty do tyłu poza zakres robót;


- „Modlnica II” kierunek Będkowice Pętla: przesunięty do tyłu poza zakres robót - za skrzyżowanie z ul. Ulubioną w Modlnicy;


- „Modlnica II” kierunek Bronowice Małe:  przesunięty do przodu poza zakres robót za skrzyżowanie z ul. Św. Wojciecha w Modlnicy.


 


Informujemy, iż w związku z przesunięciem przystanku „Modlnica II” w kierunku Krakowa za skrzyżowanie z ul. Św. Wojciecha w Modlnicy przystanek ten nie będzie obsługiwany przez linię nocną 910. Zgodnie z rozmową z wykonawcą robót przystanek będzie funkcjonował w tymczasowej lokalizacji przez około pół roku. W związku z powyższym wprowadzona zostanie zmiana rozkładu jazdy linii nocnej 910 uwzględniająca pominięcie przedmiotowego przystanku oraz zostaną umieszczone komunikaty o utrudnieniach dla pasażerów.

Pliki do pobrania:
2019-04-25