Przecieramy szlaki…. Przedszkolaki z Wielkiej Wsi i Białego Kościoła na zielonym przedszkolu

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Wielkiej Wsi z Oddziałem Zamiejscowym w Białym Kościele postanowiły sprawdzić jak smakuje samodzielność i wybrały się na Zielone Przedszkole – pierwszy wyjazd bez rodziców. Pod opieką pań: Pani Madzi, Moniki, Ewelinki i Kasi wyposażone w potężne walizki, przedszkolaki wyruszyły w poszukiwaniu przygody do Krościenka.

Program wyjazdu był atrakcyjny. Już w pierwszym dniu, po zakwaterowaniu dzieci zjadły pyszny obiad, po którym poszły na spacer po Krościenku. Dzielnie maszerowały do Rynku, gdzie na Poczcie wybrały dla rodziców najpiękniejsze kartki. Chwilę później udały się w kierunku placu zabaw. Huśtawki, drabinki, małpi gaj... wszystko było do ich dyspozycji. Po południu również nie próżnowały, uczestniczyły w warsztatach i tworzyły swoje aniołki z masy solnej. Następnie przyszedł czas na kolacje, a zaraz po niej chwila na zmianę kreacji i DYSKOTEKA. Tak zakończył się pierwszy dzień.

W drugim dniu po śniadaniu dzieci wybrały się do Wąwozu Homole, który wszystkich zachwycił swym pięknem. Przedszkolaki wędrowały pośród skał, przemierzały potok i wspinały się na górę, co doprowadziło ich na sam szczyt, na którym podziwiały wspaniałe widoki. Zmęczeni wędrowaniem chętnie zjadły obiad, po którym wybrały się do miasteczka na pyszną niespodziankę – rurki z bitą śmietaną. Po powrocie w naszym „zielonym przedszkolu” czekała już Pani z robionymi przez dzieci aniołami, które wszyscy pięknie pomalowali. Wieczorem dzielne przedszkolaki wygonie ułożyły się na dywanie i kocach, przykryły po uszy i zaczęła się noc filmową. Oglądały „Pingwiny z Madagaskaru”, „Kubusia Puchatka” i inną bajkę, ale jej już nikt jej nie pamiętał, bo wszyscy zasnęli...

W kolejny dzień autokar zawiózł dzieci do Czorsztyna, na ruiny zamku, a następnie leśnym szlakiem przedszkolaki powędrowały do przystani statków. W Niedzicy obejrzały zamek, spacerowały po tamie i miały chwilę czasu na podładowanie naszych sił pysznymi bułeczkami przygotowanymi przez Panie podczas śniadania.
Kolejnym punktem była Wystawa Przyrodnicza, na której miły Pan właściciel prezentował różne modele zwierząt i opowiadał o nich bardzo wiele ciekawostek.
Kolacji tego wieczoru nie było... - był grill z wyśmienitymi kiełbaskami, a na nim kolejna niespodzianka - urodziny Wiktora. Każdy narysował dla niego urodzinowy obrazek, dzieci zaśpiewały "Sto lat” i wręczyły Jubilatowi Zielony jak nasze Zielone Przedszkole tort.

W ostatnim dniu dzieci wyruszyły do Szczawnicy do Parku Linowego „Tarzania” - tam wszyscy niczym zwinne małpki przemierzały linowy szlak. Po przyjeździe do Krościenka ostatni raz poszły na krótki spacer pożegnalny z miasteczkiem. Po powrocie, w Willi Alexia czekał na nich najwspanialszy obiad - pierogi z truskawkami. Ale wszystko co dobre, szybko się kończy. Po obiedzie dzieci zabrały swoje bagaże do busów, wygodnie się w nich usadowiły, pomachały wszystkim na pożegnanie i wróciły do stęsknionych rodziców.

Oj będzie co opowiadać! Każde dziecko z pobytu na zielonym przedszkolu przywiozło bagaż miłych wspomnień.

2015-05-12