Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Przełamujemy bariery językowe!

W roku szkolnym 2015/ 2016 w Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi realizowane są dwa międzynarodowe projekty w ramach Programu eTwinning. Program eTwinning – Międzynarodowa Współpraca Szkół, umożliwia realizację programów edukacyjnych we współpracy ze szkołami z zagranicy przy użyciu nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dzięki Programowi eTwinning nasi uczniowie poznają inne kraje, inne kultury, a także uczą się pracy zespołowej. Przede wszystkim jednak mają niezwykłą okazję do doskonalenia znajomości języka angielskiego i wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Dla naszych partnerów język angielski też jest językiem obcym, zatem - kolokwialnie rzecz ujmując – wszyscy przełamujemy barierę językową.
Już pierwsze zrealizowane zadania pokazały, że nasi uczniowie są niezwykle chętni do pracy, silnie zmotywowani, poszukują nowych pomysłów, nowych rozwiązań i stawiają sobie wysoko poprzeczkę.

Naszym pierwszym zrealizowanym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie kartek z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września. Wysłaliśmy je do partnerskich szkół, w zamian otrzymując podobną korespondencję. Kolejnym zadaniem jest przygotowanie logo, które w ciekawy sposób zilustruje główną ideę każdego z projektów. Pierwsze szkice są już gotowe. Jednocześnie pracujemy nad prezentacjami multimedialnymi, w których uczniowie będą musieli przedstawić siebie, swoją klasę i szkołę oraz opowiedzieć o własnych zainteresowaniach.

Uczniowie klasy IV wraz z uczniami z Niemiec, Grecji i Włoch realizują projekt “LEGENDS&MYTHS” („Legendy i mity”). Planujemy w tym projekcie opowiedzieć dzieciom z krajów partnerskich o naszych legendach i z niecierpliwością czekamy na ciekawe opowieści z zagranicy. Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowań do wystawienia sztuki o Smoku Wawelskim. Przedstawienie odbędzie się w całości w języku angielskim, a efekt naszej pracy będzie przedstawiony w postaci filmu, który planujemy nakręcić w Smoczej Jamie na Wawelu.

Uczniowie klas V i VI natomiast wraz z uczniami z z Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Grecji i Włoch realizują projekt “DISCOVER OTHER COUNTRIES” („Odkrywamy inne kraje”). Głównym celem projektu jest poznanie zwyczajów, tradycji kultur rówieśników z krajów Europejskich. Będziemy opisywać wszystko to, co wydarzyło się w naszej szkole, a także mamy w planach porozmawiać na żywo (przez skype) z uczniami z innych krajów.

Nie wątpimy w pomyślną realizację głównych założeń programu, bo entuzjazm, który towarzyszy uczniom i chęć nabycia umiejętności komunikacyjnych w obcym języku już dobrze wróżą. Trzymajcie kciuki, a my będziemy zdawać Wam relację na bieżąco!

Tekst: Magdalena Górz – Świderska,
szkolny koordynator programu

Tagi dla strony:

2015-10-16