Ranking gmin ZPP 2020

II miejsce wśród (1523) gmin wiejskich oraz tytuł „Super Gmina - Mistrz wśród samorządowych liderów” takie wyróżnienia przypadły naszej gminie w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów.

Ogólnopolski Ranking Gmin i Powiatów to bezpłatny i dobrowolny konkurs prowadzony przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Oceniając JST, eksperci ZPP wydają opinię według wielu kryteriów ujętych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Jest nam niezmiernie miło i dziękujemy za to wyróżnienie.

Wyróżnieni wśród gmin wiejskich:
1. Gmina Chełmiec honorowy tytuł Dobry Polski Samorząd 2020
2. Gmina Wielka Wieś