Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Wójt Gminy Wielka Wieś informuje, że rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 8 marca 2019 r. i będzie prowadzona według poniższych zasad:

1. Do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na dzień rekrutacji na obszarze Gminy Wielka Wieś.

2. W przypadku większej liczby kandydatów niż liczba wolnych miejsc w publicznym przedszkolu, oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe, mające jednakową wartość:

1. wielodzietność rodziny kandydata,

2. niepełnosprawność kandydata,

3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,

4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,

5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,

6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,

7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane publiczne przedszkole, oddział przedszkolny w danej publicznej szkole podstawowej nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący:

1. zatrudnienie obojga rodziców (opiekunów prawnych), prowadzenie przez nich działalności gospodarczej lub rolniczej albo pobieranie przez nich nauki w trybie dziennym,

2. rodzeństwo dziecka, które już uczęszcza do oddziału przedszkolnego lub szkoły na terenie Gminy Wielka Wieś,

3. rodzeństwo dziecka, które kontynuować będzie edukację przedszkolną w danym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w publicznej szkole podstawowej,

4. zadeklarowany przez rodziców (opiekunów prawnych) kandydata czas korzystania
    z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej).

Kryteria oraz harmonogram rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020 określa Uchwała nr XXXIV/361/2018 Rady Gminy Wielka Wieś z dnia 30 stycznia 2018 roku.

2019-02-15