Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Relacja z biegu - BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA

Bieg rodzinny to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu wolnego. BIEGAJ Z NAMI  -BIEGNIJ Z OJCEM DO OJCOWA to projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „POZYTYWKA”, który promuje aktywne spędzanie czasu razem z dziećmi.

Już po raz drugi, w sobotni poranek 20 czerwca 2015 roku,  na placu przy Gimnazjum w Białym Kościele spotkało się grono młodszych i starszych fanów biegania.

Do startu zagrzewała uczestników pani Dorota Tracz – nauczycielka wychowania fizycznego w gimnazjum. Zwarta grupa 120 zawodników ruszyła malowniczą trasą o długości 5 km, która wiodła z Białego Kościoła, Doliną Prądnika  aż do Bramy Krakowskiej.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy przy pięknej pogodzie dobiegli do mety przy Bramie Krakowskiej, gdzie czekał na każdego pamiątkowy medal.
W każdej kategorii wyłoniono zwycięskie pary.

W kategorii OPEN JUNIOR:
I miejsce: Księżyc Jakub i Tomasz
II miejsce: Szklarczyk Szymon i Krzysztof
III miejsce: Bukowski Dawid i Piotr

Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce: Fryz Maciej i Lech
II miejsce: Śliwiński Mieszko i Tomasz
 III miejsce: Rusinek Stanisław i Marcin

Kategoria Gimnazja:
I miejsce: Mazela Łukasz i Zbigniew
II miejsce: Maj Mikołaj i Mariusz
III miejsce: Pietraszek Marta i Piotr

W kategorii OPEN SENIOR:
I miejsce: Przewoźniak Łukasz i Lesław
II miejsce: Ścisłowicz Miłosz i Bigaj Jerzy
III miejsce: Nowak Michał i Edward

Dodatkowo nagrodzono pucharem najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. W kategorii najmłodszy zawodnik – puchar otrzymała Hanna Różalska.

Najstarszym uczestnikiem biegu został pan Przewoźniak Lesław. Nagrodzono również rodziny wielopokoleniowe, które startowały w biegu.

Podsumowanie biegu i dekoracja zwycięzców odbyły się na placu Szkoły Podstawowej w Białym Kościele, gdzie zawodnicy zostali dowiezieni autokarem.

W czasie oczekiwania na wyniki i dekorację wszyscy uczestnicy raczyli się barszczykiem i kiełbaskami z grilla. Drużyna OSP z  Białego Kościoła - na którą zawsze można liczyć – zabezpieczała całą trasę  biegu oraz pomagała w obsłudze imprezy. Zaprzyjaźnione Panie z zespołu „Białokościelanki” zajęły się obsługą uczestników, którzy ukończyli bieg.

Sponsorem głównym przedsięwzięcia  była Gmina Wielka Wieś. Imprezę wsparły także firmy i osoby prywatne: Centrum Kształcenia EDUKATOR, Hurtownia Napojów BOZBI państwa Bożeny i Zbigniewa Klimek, Zakład piekarniczo-cukierniczy pani Beaty Cader, pan Marek Krasowski  - prezes Gminnego Zakładu Komunalnego w Wielkiej Wsi, państwo Teresa Stochalska i Bogdan Stochalski – właściciele sklepu LEWIATAN, Cukiernia Stochalski  z Wielkiej Wsi, państwo Małgorzata i Piotr Szumiec - właściciele hotelu Margarita, Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Wielka Wieś,  Kancelaria Notarialna  s.c. Jerzy Koblański J. M. Koblański W. Koblański, Jan Kosmowski ASO Mercedes Benz oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele. Bez wsparcia sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa.

Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy sportowej. W szczególności dziękujemy pracownikom GOKiS-u, którzy poświęcili swój czas na pomoc w  działaniach organizacyjnych, wolontariuszom, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Białym Kościele, kierowanego przez dyrektor Bożenę Turek. Dziękujemy drużynie OSP w Białym Kościele oraz Paniom z zespołu „Białokościelanki” za wkład w  organizację poczęstunku dla zawodników oraz zabezpieczenie imprezy.

Dziękujemy za pomoc w organizacji biegu Szkole Podstawowej w Białym Kościele. Podziękowania przekazujemy na ręce p. dyrektor Anny Zajączkowskiej.
Serdecznie dziękujemy również  panu doktorowi Krzysztofowi Kędziorowi, który zapewnił zabezpieczenie medyczne biegu.

Organizatorzy: Małgorzata Biniek, Małgorzata Rabczyńska, Dorota Tracz

Tagi dla strony:

2015-06-22