![]()
Gmina Wielka Wieś uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt pn. „Rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Wielka Wieś – etap II”.
Realizacja projektu wynika ze wzrostu liczby mieszkańców oraz rozwoju działalności gospodarczej, co generuje rosnące zapotrzebowanie na nowoczesne i wydajne systemy kanalizacyjne.
Celem projektu jest poprawa efektywności i niezawodności systemów wodno-ściekowych w gminie Wielka Wieś oraz zapewnienie zgodności z obowiązującymi normami środowiskowymi.
Zakres rzeczowy projektu obejmuje realizację czterech zadań:
- Budowa sieci kanalizacji sanitarnej odprowadzającej ścieki oczyszczone z oczyszczalni ścieków do rzeki Prądnik w miejscowości Giebułtów
- Przebudowa kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej, ul. Morska w miejscowości Biały Kościół
- Przebudowa kanalizacji sanitarnej ciśnieniowej, ul. Krakowska i ul. Ks. Twardowskiego w miejscowości Biały Kościół
Realizacja projektu przyczyni się do:
- poprawy jakości życia mieszkańców gminy Wielka Wieś,
- zwiększenia bezpieczeństwa ekologicznego,
- lepszego zarządzania zasobami wodnymi w regionie.
Odbiorcami projektu będą mieszkańcy gminy Wielka Wieś, a w szczególności osoby zamieszkujące miejscowości Biały Kościół oraz Giebułtów. Odbiorcami będą zarówno gospodarstwa domowe, jak i lokalne podmioty gospodarcze oraz instytucje publiczne, które korzystają z systemu kanalizacyjnego.
Wartość projektu: 4 206 534,07 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 450 733,58 zł.
