Seniorzy na wycieczce do Sandomierza

W środę, 17 września odbyła się kolejna z atrakcji które zaplanowaliśmy dla naszych seniorów w ramach programu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom” – wycieczka do Sandomierza.

Liczba chętnych na wyjazd przekroczyła nasze oczekiwania, i nie chcąc nikogo rozczarować do Sandomierza pojechały bardzo wczesnym rankiem aż dwa autokary – a w nich 93 seniorów z naszej gminy, gotowych na nowe wrażenia i przygody. Na miejsce dotarliśmy ok. godz. 10-tej, i podzieleni na dwie grupy, każda ze swoim przewodnikiem udaliśmy się na blisko czterogodzinne zwiedzanie.

Zwiedziliśmy  bogato zdobioną barokową  Bazylikę Katedralną, dziedziniec zamkowy oraz wyjątkowo  surowy w swej prostocie Kościół Św. Jakuba. Następnie poprzez Wąwóz Świętojakubski udaliśmy się do krypty ze zmumifikowanymi zwłokami Teresy Izabeli Morsztynówny, córki wojewody sandomierskiego,  która zmarła mając 18 lat i Jej ciało w tajemniczy sposób się zmumifikowało.

Ostatnim punktem zwiedzania było  przejście podziemną trasą turystyczną, liczącą 364 schody – najwytrwalsi seniorzy, pomimo zmęczenia nie opuścili tej atrakcji.  Po wspólnym obiedzie był również czas na chwilę relaksu w kawiarenkach na sandomierskim Rynku.

Sandomierz nas zachwycił – niezwykle urokliwe miasteczko, gdzie czas jakby się zatrzymał, wszechogarniający spokój, czystość i kameralność robią niesamowite wrażenie.

Nasi seniorzy, niewątpliwie zmęczeni intensywnością zwiedzania, ale i pełni wrażeń i pomysłów na kolejne wydarzenia wyruszyli w drogę powrotną. Czas wspólnie spędzony w autokarze sprzyjał integracji, a radość  uczestników wycieczki są dla nas najlepszym dowodem, iż program przyjęty przez Radę Gminy Wielka Wieś „Aktywni i Potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”, był pomysłem trafionym.

Seniorom dziękujemy za aktywność, oraz przypominamy, iż program ma być kontynuowany przez najbliższe dwa lata, dlatego czekamy na Państwa pomysły i sugestie, i już dziś zapraszamy na kolejne, comiesięczne atrakcje.

2014-09-18