Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

SKĄD  NASZ  RÓD...-  UCZĘ SIĘ MOJEJ ZIEMI

Projekt realizowany przez Szkołę Podstawową w Będkowicach oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Będkowickiej „Sokolica” w ramach realizacji zadania publicznego Gminy Wielka Wieś w zakresie  edukacji oświaty i wychowania.

Zapraszamy do wspólnego przeżycia niesamowitej wakacyjnej przygody! Razem spróbujemy odkryć  historyczne tajemnice ziemi Gminy Wielka Wieś.

Szkoła Podstawowa w Będkowicach zaprasza uczniów klas IV – VI szkół podstawowych na wakacyjne zajęcia warsztatowe o charakterze interdyscyplinarnym, upowszechniające wiedzę o historii i kulturze naszej gminy.

Każda szkoła może zgłosić chętnych do uczestnictwa, udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy warsztatów będą  na zajęcia dowożeni szkolnym busem. Zajęcia będą prowadzone w godz. 9.00 - 14.00, na terenie Szkoły Podstawowej w Będkowicach, w salach lekcyjnych i na boisku szkolnym. Przewidywane są wycieczki z dojazdem oraz piesze wędrówki w okolice Doliny Będkowskiej.

W każdym dniu zajęć oraz na wycieczkach uczestnicy mają zapewniony poczęstunek. Podsumowaniem warsztatów będzie gra terenowa "Szukanie skarbu", wykorzystująca wiedzę zdobytą podczas zajęć. Na najlepszego tropiciela skarbów czeka cenna  nagroda.

TEMATYKA ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH:
- duchy, biesy, wierzenia i legendy naszej ziemi;
- przyrządzanie potraw kuchni staropolskiej;
- tropiciele językowych zagadek- pochodzenie nazw różnych ciekawych miejsc;
- rysowanie drzewa genealogicznego;
- angielski przewodnik po okolicy   - powiadam koledze z Londynu o mojej ziemi;
- gra terenowa „Szukanie skarbu".

WYCIECZKI:
- wycieczka do muzeum w Krakowie,
- zwiedzanie skansenu w Wygiełzowie,
- zwiedzanie Zamku  Lipowiec
- zwiedzanie dworu w Modlnicy oraz Tomaszowicach
- wycieczka w okolice Doliny Będkowskiej.

TERMINY ZAJĘĆ: środy: 9.07, 16.07, 23.07, 30.07, 6.08

Zapisy: Szkoła Podstawowa w Będkowicach, tel.12-419-34-29

Tagi dla strony:

2014-06-09