Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Ślubujemy uroczyście!!!

Tradycją Szkoły Podstawowej w Modlnicy stało się, że dzień 14 października - Dzień Edukacji Narodowej - to również uroczysty moment ślubowania klas pierwszych. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego pierwszoklasiści z kl. Ia i Ib pod czujnym okiem swoim wychowawczyń długo przygotowywali się na tę chwilę. Dali oni pokaz swoich umiejętności i z odwagą zaprezentowali program artystyczny: wzorowo wyrecytowali wiersze, głośno i radośnie zaśpiewali piosenki o szkole, a następnie z pełną odpowiedzialnością złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

Dyrektor Szkoły Dorota Nowak nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, z dumą przyjmowała ich do grona uczniów szkoły. Potem był słodki poczęstunek i wnikliwe oglądanie pierwszego dokumentu – legitymacji szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał też pamiątkowy dyplom oraz upominki od starszych kolegów. Dzień ten na długo zostanie w ich pamięci.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszoklasistom życzymy, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im niezapomnianych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i nauczycieli.

Tekst: Joanna Gontkiewicz
Zdjęcia: Dominika Dąbrowska

Tagi dla strony:

2015-10-15