Śmiecenie odpada

Uczniowie Gimnazjum w Białym Kościele oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Modlnicy włączyli się w kampanię pt. "CZYSTA MAŁOPOLSKA".

Celem projektu było zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży województwa małopolskiego nt. potrzeby selektywnego gospodarowania odpadami i zagrożeń, jakie niesie wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów, kształtowanie proekologicznych zachowań w postępowaniu z odpadami w codziennym życiu, utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności poprzez systematyczne, praktyczne działanie związane z selektywną zbiórką odpadów, a także promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz upowszechnienie dobrych praktyk w zakresie gospodarowania odpadami.

W ramach projektu na terenie szkoły prowadzona jest segregacja odpadów, odbywa się także zbiórka baterii i zakrętek. Młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez pracowników Ojcowskiego Parku Narodowego na temat recyklingu.

W kwietniu obie szkoły wraz z Urzędem Gminy Wielka Wieś zorganizowały I Gminny Konkurs Plastyczny „Czysta Małopolska”, w którym uczniowie przygotowywali komiksy.
Najlepsze komiksy w konkursie zostały nagrodzone:

I miejsca:
•Kaja Marschalko