Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Spotkania z pasjami – wirtualne spotkanie z Katarzyną Miller


Za nami drugie spotkanie w ramach projektu „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”.  Tym razem seniorzy mieli możliwość wziąć udział w wirtualnym spotkaniu z panią Katarzyną Miller.

Pani Katarzyna Miller jest kobietą pełnej ciepła, niezwykłości, radości i apetytu na życie.  Psychoterapeutka z wykształcenia i powołania, publicystka, filozofka i poetka śpiewająca swoje piosenki i stylowe tanga. Przez ponad trzydzieści lat zajmowała się praktyką terapeutyczną, indywidualną, małżeńską, grupową, a także prowadzeniem niezliczonej ilości warsztatów rozwojowych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w pracy z ludźmi i umiejętności wspierania ich w rozwoju oraz poznawaniu siebie pani  Katarzyna Miller często występuje  w roli eksperta w kwestii emocji i samorealizacji. 

W trakcie wideo spotkania zachęcała słuchaczy do życia świadomego, życia przepełnionego pasją, energią, chęcią odkrywania i radością z drobnych spraw i siebie. Przekonywała, że należy znaleźć równowagę pomiędzy domowymi obowiązkami, a czasem który powinniśmy przeznaczyć dla siebie. Podkreślała, że seniorzy nie powinni ograniczać się do kontaktów z ludźmi w swoim wieku. Im większy będą mieć wachlarz znajomych tym bardziej poszerzą się ich kompetencje, nauczą się wielu rzeczy, dzięki czemu odnajdą radość w życiu i unikną samotności. Każdy okres życia ma swoje plusy i minusy, ale warto robić to na co ma się ochotę . Zachęcała, aby zakładać kluby książki, spotykać się ze znajomymi, korzystać z bogatych ofert kulturalnych przygotowywanych przez różne instytucje. Wielokrotnie podkreślała „Bądźmy twórczy, to ma związek z pasją. Być może ciało nie nadąży, ale umysł na pewno”. Wielokrotnie podkreślała, że szczęście mieszka w nas samych, musimy tylko uwierzyć w siebie, w swoje możliwości i zacząć bardziej świadomie przeżywać swoje emocje. Siła, radość i energia są w nas na stałe zadomowione.

Celem spotkania  było pokazanie, że szczęście i radość życia to nie tylko chwile wielkich wzlotów i momenty spektakularnych sukcesów w naszej historii ale przede wszystkim drobne radości i niewielkie uśmiechy, które nadają życiu blask.

Przed nami kolejne „Spotkanie z pasjami” już 8 maja o godz. 11.00  w bibliotece. Tym razem gościem spotkania będzie pani Urszula Szczurek - najstarsza trenerka fitness w Polsce.

Tekst: GBP

2014-04-25