Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Spotkanie partnerów Comeniusa w Białym KościeleW dniach 17-19 marca 2014r.  Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Białym Kościele było gospodarzem drugiego spotkania szkół partnerskich w projekcie Comenius. Przybyli nauczyciele i dyrektorzy  szkół  z Węgier, Niemiec, Słowenii  i Czech.

Przedmiotem narady było podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu oraz zaplanowanie pobytu młodzieży ze wszystkich krajów partnerskich w Niemczech w maju 2014 r.

Rozpoczęto od zaprezentowania szkoły, goście mieli okazję przyjrzeć się codziennym zajęciom, a młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności językowe, odpowiadając na pytania.

Po zwiedzeniu gimnazjum i wymianie spostrzeżeń na temat nauczania i wychowania  omówiono zagadnienia związane z funkcjonowaniem strony internetowej projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” i wymieniono uwagi dotyczące zaangażowania młodzieży poszczególnych szkół. Przedyskutowane zostały propozycje nowych działań projektowych.

Gospodarze tygodnia Comeniusa w Norymberdze – Mittelschule Bismarckstrasse przedstawili szczegółowy harmonogram spotkania, w którym przewidziano dla uczniów wiele interesujących zajęć mających na celu wykazanie się znajomością zdrowego stylu życia i nawiązanie osobistych przyjaźni. 

Wszyscy goście popołudnia spędzali na zwiedzaniu Krakowa, który mimo niesprzyjającej pogody prezentował się doskonale. Opiekowały się nimi panie M.Biniek, M.Rabczyńska, D.Tracz, a tłumaczyła M.Sadowska.

Wizyta minęła niepostrzeżenie. Następne spotkanie w Norymberdze.

2014-03-26