Spotkanie z Katarzyną Grocholą

To już ostatnie spotkanie w bibliotece realizowane w ramach II edycji projektu Fundacji Orange „Spotkania z pasjami” oraz programu „Aktywni i potrzebni – gmina wielka Wieś przyjazna seniorom”.

Za nami 15 niezwykłych spotkań, pełnych pasji,  inspiracji, pomysłów dobrych rad. Zaczęliśmy 10 kwietnia 2014 roku spotkaniem z Panem Emilianem Kamińskim. W trakcie wirtualnych spotkań z pasjami rozmawialiśmy o takich tematach jak miłość do miasta, sport, moda, polityka, podróże, biblioteki i archiwa, fryzjerstwo, historia, dom i ogród, fotografia, śpiew, muzyka, rywalizacja, książki. Każde ze spotkań poruszało inny temat, wszystkie jednak łączył wspólny cel - przedstawienie tego, że szczęście i pasję odnaleźć można w swojej codzienności.

Na zakończenie projektu Fundacja Orange zaprosiła Katarzynę Grocholę z którą prowadzący - pan Kamil Milczarek rozmawiał o pisaniu, książkach, ale także o radościach dnia codziennego. Katarzyna Grochola jest znaną i cenioną pisarką, która zmieniła oblicze literatury obyczajowej w Polsce. Nieustannie inspiruje i zaskakuje. Od ponad dwóch dekad rozkochuje w sobie kolejne rzesze czytelników. Celem spotkania było przedstawienie pasji do poznawania i ciekawości małych i wielkich opowieści, które dzieją się w naszym otoczeniu. Było to spotkanie o radości i o tym, że chwile warte uwagi mają miejsce każdego dnia a wszystkie historie, które sami w swoim życiu ,,piszemy” zasługują na tytuł dzieła bestsellerowego.

To ostatnie spotkanie z pasjami miało miejsce czwartego grudnia w imieniny Barbary. Wspólnie z uczestnikami obchodziła je w bibliotece pani Barbara Stochalska, która brała aktywny udział w spotkaniach z pasjami. W Dzień Barbórki w bibliotece czekał imieninowy tort przygotowany na tę okazję przez Cukiernię Stochalski z Wielkiej Wsi. Na zakończenie spotkania  dyrektor biblioteki Joanna Patej rozdała dyplomy uczestnictwa w projekcie „Aktywni i potrzebni – gmina Wielka Wieś przyjazna seniorom”, podpisane przez wójta gminy Wielka Wieś Tadeusza Wójtowicza.  Dyplomy te oraz piernikowe Mikołaje z cukierni Stochalski w Wielkiej Wsi były podziękowaniem za mile spędzony wspólny czas pełen pasji, wzruszeń i wspomnień.

Każdemu spotkaniu towarzyszyły przepyszne ciasta z Cukierni Stochalski -  za co serdecznie dziękujemy.

tekst i foto: GBP

2014-12-05