Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Sukces uczniów z Modlnicy w międzynarodowym konkursie „Kangur matematyczny”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Modlnicy wzięli udział w najbardziej masowej imprezie matematycznej na świecie, a mianowicie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W tym roku do konkursu przystąpiło 23 uczniów w kategoriach „Maluch” oraz „Beniamin”.

Wraz z końcem roku poznaliśmy wyniki konkursu. Najlepszym okazał się uczeń klasy trzeciej – Michał Dąbrowski, który uzyskał wynik bardzo dobry. Wśród pozostałych uczniów wyróżnienia otrzymali Grzegorz Figiel z klasy trzeciej, Antonina Pitera z klasy czwartej oraz Franciszek Szostok z klasy piątej.

Uroczyste podsumowanie XXIV edycji konkursu odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki. Tam zostali zaproszeni tylko laureaci oraz uczniowie z wynikiem bardzo dobrym.

Wśród 148 zaproszonych dzieci znalazł się także Michał. Podczas uroczystej gali wręczania nagród, miał okazję wysłuchania wykładu dr hab. Edwarda Tutaja o Jacobie Steinerze – szwajcarskim matematyku. Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia w szkole.

Gratulujemy bardzo dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Tagi dla strony:

2015-06-29