Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bęble

Już po raz trzynasty odbył się „Zlot Nietoperzy” - rajd dla uczniów szkół podstawowych z gmin położonych wokół Ojcowskiego Parku Narodowego. Tegoroczny Zlot, podobnie jak poprzednie, łączył elementy rajdu terenowego i konkursu. Na starcie pojawiło się prawie 50. drużyn z 12. szkół. Ostatecznie w rajdzie uczestniczyło ok. 220 uczniów.

Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 24 punkty. Taki wynik udało się uzyskać aż 6 drużynom z 4 szkół! Wśród nich, znalazły się aż trzy grupy ze SP Bębło. W związku z tak dużą liczbą drużyn, które uzyskały maksymalną punktację, zorganizowano dogrywkę. Po tym, pełnym emocji etapie, ostatecznie dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny ze SP w Bęble, a trzecie drużyna ze SP w Woli Kalinowskiej.

Pierwsze miejsce w rywalizacji szkół zajęła SP z Bębła (72 pkt), drugie SP ze Skały (65 pkt), a trzecie SP ze Sułoszowej (64,75 pkt). Suma punktów trzech najlepszych drużyn ze szkoły decydowała o zajętym miejscu.

Drużyny ze SP w Bęble, które uczestniczyły w dogrywce, osiągając maksymalną ilość punktów(24 p):
I miejsce – „Wilki” – kl. IV Szymon Plebańczyk, Kacper Przełożny, Kasia Miazga, Patrycja Dąbrowska
II miejsce – „Smerfetki” – kl.VIGabriela Krawczyk, Kinga Maciąg, Julia Plebańczyk, Natalia Kowalska
V/VI miejsce – „Stetryczałe badyle” – kl.V Maciej Fryz, Rafał Gąska, Jakub Kura, Kacper Mierzwa

Wszystkim młodym przyrodnikom, pragnę podziękować za pracę i zaangażowanie oraz złożyć gratulacje za niewątpliwy sukces, poparty wysokim poziomem wiedzy przyrodniczej.

Nauczyciel przyrody
Magdalena Leśniak

Tagi dla strony:

2014-05-21