Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Świat legend i baśni -spotkania Mikołajkowe

Świat legend i baśni -spotkania Mikołajkowe

W dniu 4 grudnia 2016 r. w sali gimnastycznej  ZSP Modlnica mieliśmy przyjemność gościć dzieciaki z Modlnicy, Tomaszowic, Szyc, Giebułtowa i Będkowic. Dzieciaki wraz z opiekunami przybyli aby posłuchać Legend i Baśni oraz spotkać się z Mikołajem. Przedstawienie „O Smoku Wawelskim” wystawili gimnazjaliści z ZSP Modlnica, natomiast legendę „O Królu Chłopów” przygotował Zespół Modlnicanie. Dzieciaki uczestniczyły w konkursach ze znajomości legend i baśni. Do konkursu zgłaszały się nawet 2 letnie dzieci, które potrafiły odpowiedzieć na proste pytania, co świadczy , że rodzice czytają im książeczki. Uczestnicy konkursu otrzymywali drobne upominki. Następnie przybył Mikołaj wraz z orszakiem oraz Tadeusz Wójtowicz Wójt Gminy ze słodyczami, które rozdawał dzieciakom. Natomiast Mikołaj wręczał przygotowane prezenty. Zespół Modlnicanie przygotował 80 paczek prezentów, które zostały wszystkie rozdane małym uczestnikom spotkania.

Spotkanie zostało sfinansowane przez gminę Wielka Wieś w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie Kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego pt,” Świat legend i baśni -spotkania Mikołajkowe” oraz przez Teatr Regionalny w Krakowie i prywatnych darczyńców (wójt gminy i radnych Modlnica). Składam serdeczne podziękowanie  p. Dorocie Nowak Dyrektorowi ZSP Modlnica, p. Izabeli Roś – nauczycielce, pracownikom administracyjnym ZSP Modlnica oraz Zespołowi Modlnicanie za przyczynienie się do organizacji spotkania.
Mieszkańcom Gminy Wielka Wieś z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim i Teatru Regionalnego w Krakowie.

Bogumiła Pietrzyk Modlnica

Tagi dla strony:

2016-12-14