Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Świąteczne bieganie w Białym Kościele pod znakiem Jedenastki

11 listopada w Białym Kościele już po raz trzeci wystartowali biegacze w biało-czerwonych barwach, by pokonać symboliczny 11-kilometrowy dystans Biegu Niepodległościowego - III Niepodległościowej Jedenastki.

Po wspólnym odśpiewaniu pierwszej zwrotki "Roty", zwarta grupa 609 zawodników ruszyła przy wtórze Gminnej Orkiestry Dętej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Wielka Wieś. Na tej samej co w poprzednich latach, okrężnej trasie prowadzącej z Białego Kościoła, doliną Prądnika, obok Bramy Krakowskiej w Ojcowskim Parku Narodowym, wracając do Białego Kościoła, zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji generalnej, kilkunastu kategoriach wiekowych i klasyfikacji małżeństw o liczne nagrody finansowe i rzeczowe.

Nagrodą główną, możliwą do zdobycia przez każdego z zawodników niezależnie od osiągniętego wyniku, był zestaw profesjonalnych zegarków biegowych ufundowany przez Wójta Gminy. W wielu miejscach trasy zawodników wspierali kibice. Tą rolę przyjęli na siebie nie tylko przyjaciele biegaczy, ale też mieszkańcy Białego Kościoła, Czajowic i Prądnika, oraz młodzież gimnazjalna. Zwycięzcą biegu (a zarazem nowym rekordzistą trasy) został tym razem 28-letni Bogdan Semenowycz z Kiwszowatej na Ukrainie, z czasem 36:47. Najlepszą z pań była, mieszkanka Zabierzowa, Agnieszka Cader z czasem 42:46.

W trakcie, gdy rodzice pokonywali malowniczą trasę "Jedenastki", dla przyszłych adeptów biegania organizatorzy otworzyli tym razem gościnne sale sąsiadującego z biurem zawodów przedszkola samorządowego, które odwiedziło niemal 30 dzieciaków. Tradycyjnie już zawodnicy po biegu zostali poczęstowani wojskową grochówką, a na deser mogli spróbować wypieków pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Białym Kościele. O fizyczną regenerację pobiegową zadbali specjaliści z Krakowskiej Szkoły Masażu i firmy BlackTree.

Nagrody w licznych kategoriach wręczali: Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wójtowicz, w imieniu Marszałka Województwa Małopolskiego, przewodniczący komisji budżetowej, radny Sejmiku Województwa Kazimierz Czekaj, radny powiatu krakowskiego Piotr Goraj, radni gminni - Ryszard Nawara i Józef Wojdała, przedstawicielka firmy Goodman - Katarzyna Dudzik, przedstawiciel firmy SklepBiegacza.pl - Andrzej Lachowski, członek zarządu JIG - Grzegorz Mytnik i Józef Kruk, przyjaciel i sponsor wspierający wszystkie imprezy sportowe na terenie Gminy Wielka Wieś. Nagrody w kategorii adwokackiej wręczał dziekan okręgowej rady adwokackiej w Krakowie – Paweł Gieras.

Prologiem do wręczania nagród biegaczom było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja Mała Ojczyzna". W sumie na konkurs wpłynęły 102 prace ze szkół podstawowych z terenu powiatu krakowskiego. Nagrodzone zostały prace wykonane przez uczniów SP w Bęble, SP w Białym Kościele, SP w Kobylanach, SP w Modlnicy, SP w Racławicach i SP w Wielkiej Wsi. Wystawa pokonkursowa prac prezentowana była podczas imprezy.

Wyróżnieni na scenie zostali najszybsi zawodnicy z Gminy Wielka Wieś, otrzymując nagrodę im. Mirosława Wujasa. W tej klasyfikacji najszybszy był Radosław Dudka z Modlnicy. Puchary Wójta Gminy otrzymały także najliczniej reprezentowane kluby biegaczy, czyli nieformalny ruch Gmina Wielka Wieś Biega, Zabierzów Biega, Krakowski Klub Biegacza Dystans i AZS AWF Kraków Masters. Zawodnicy obchodzący tego dnia urodziny odebrali na scenie życzenia i okolicznościowe torty ufundowane przez Zbigniewa Stochalskiego.

Uroczystym momentem podczas biegu było przekazanie najszybszej parze małżeńskiej podarunku od Prezydenta RP. W zeszłym roku był to egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z odręczną dedykacją Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a w tym komplet wiecznych piór. Podczas uroczystego wręczania nagród zawodnikom, radny Sejmiku Województwa Kazimierz Czekaj wręczył Wójtowi Tadeuszowi Wójtowiczowi, specjalny puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy „za działalność na rzecz popularyzacji i upowszechniania biegania jako ogólnie dostępnej formy sportu i rekreacji”.

Sponsorem głównym imprezy była Gmina Wielka Wieś, zaś sponsorami strategicznymi: GOODMAN, WILO Polska, RAMSAT i VW AutoSpecial. Imprezę wsparły także firmy: SklepBiegacza.pl, Hotel Jurajski, Hotel Margerita, Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o, 4MOVE, BlackTree, Centrum-Krak Piotr Goraj, Kancelaria Notarialna z Wielkiej Wsi, Centrum Dystrybucyjne sieci Biedronka z Modlnicy, Zakład piekarniczo-cukierniczy p. Beaty Cader, "Gacek" S.C. Stanisław Majewski Anna Majewska. Bez wsparcia sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje GTi Gminnej Telewizji Internetowej, serwisu MaratonyPolskie.pl, Nowego Przeglądu Lokalnego - miesięcznika, Gońca Zabierzowskiego i Jury.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom miejscowości położonych na trasie biegu za wyrozumiałość zawiązaną z utrudnieniami w ruchu drogowym, a także za doping i życzliwość okazywaną zawodnikom. Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy sportowej. W szczególności dziękujemy pracownikom GOKiS, którzy poświęcili swój czas na działania organizacyjne, wolontariuszom, uczniom i nauczycielom z Gimnazjum w Białym Kościele, kierowanego przez dyrektor Bożenę Turek. Serdecznie dziękujemy szefowej biura biegu Agnieszce Mytnik, która kierując kilkudziesięcioosobowym biurem biegu zapewniła perfekcyjną obsługę zawodników, Wojciechowi Wojtaszkowi za doskonałą i bezkonfliktową koordynację zabezpieczenia imprezy i Pawłowi Żyle za wysoki poziom komentatorski. Oczywiście słowa uznania za profesjonalizm należą się całemu zespołowi KKS Jura Moto Sport, kierowanego przez prezesa Andrzeja Bukowczana. Dziękujemy bardzo serdecznie zawsze gotowym do niesienia pomocy druhom z OSP Bębło, Będkowice, Biały Kościół, Czajowice, Giebułtów, Modlnica, Modlniczka, Tomaszowice i Wielka Wieś profesjonalnie zabezpieczającym całą 11-kilometrową trasę biegu. Dziękujemy masażystom z Krakowskiej Szkoły Masażu i firmie BlackTree za profesjonalną opiekę nad biegaczami a Stanisławowi Kwiatkowskiemu, właścicielowi firmy Trans Med za opiekę medyczną. Podziękowania kierujemy także do księdza Marka Wcisło, proboszcza parafii Biały Kościół, za życzliwe wsparcie naszych działań organizacyjnych.

Wydarzenie to wpisało się w cały rozpoczęty w tym roku cykl pn. "Aktywna Gmina Wielka Wieś". Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, sportowej postawie zawodników i wsparciu kibiców na całej trasie, Niepodległościowa Jedenastka ponownie była równocześnie świętem sportu i radosnym sposobem na obchodzenie Narodowego Święta Niepodległości.

www.niepodleglosciowa11.pl

wyniki: http://www.maratonypolskie.pl/wyniki/2014/bkniep4op.pdf

Zdjęcia z przygotowań do startu

Zdjęcia ze startu

Zdjęcia z trasy

Zdjęcia z mety

Zdjęcia z zakończenia

Tagi dla strony:

2014-11-14