Światowe Dni Młodzieży w parafii Giebułtów

W czasie Światowych Dni Młodzieży w parafii p.w. Świętego Idziegow Giebułtowie przebywało ponad 400 pielgrzymów. Gościliśmy 130 osobową grupę z Irlandii z biskupem  Kildare and Leghlin na czele, która w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych . Natomiast pozostali pielgrzymi pochodzący z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Ukrainy, Indonezji, Lichtensteinu i Polski zostali przyjęci przez mieszkańców parafii. Tygodniowy pobyt naszych gości był niezwykle urozmaicony, ponieważ oprócz modlitwy i chwil zadumy znaleźli także czas zarówno na poznanie naszej historii, zwiedzanie  i podziwianie zabytków Krakowa i okolic, jak i na rozrywkę.

Ważnym elementem Światowych Dni Młodzieży była integracja, wzajemne poznanie i przenikanie kultur młodzieży z całego świata. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom na terenie ZSP w Giebułtowie zorganizowano plenerowe spotkanie wszystkich pielgrzymów rozlokowanych na terenie giebułtowskiej parafii. Większość przyszła z domownikami u których mieszkali.

Indonezyjczycy zaprezentowali swe piękne regionalne stroje i tańce, pojawili się także Ukraińcy w strojach na szczudłach z pokazem spektaklu  w wykonaniu teatru ulicznego. Przy ognisku zaprezentowały się wszystkie grupy mieszkające w Giebułtowie. Nie zabrakło także występu zespołu  Giebułtowianie, który zaprezentował miejscowy folklor. Po prezentacji każdej     z grup odmówiono wspólną modlitwę, po której śpiewom i tańcom nie było końca aż do późnej nocy. Nad całością imprezy czuwali  Ksiądz  proboszcz Stanisław Gutt oraz pani dyrektor ZSP w Giebułtowie Stanisława Szumiec  przy współpracy Komitetu Parafialnego ŚDM, Straży Pożarnej i  Policji.

W poniedziałek  1 lipca 2016 roku odjechała ostania grupa mieszkająca w parafii, pożegnaniom nie było końca. Wszyscy na długo zapamiętają te wspólnie spędzone chwile.

relacja i zdjęcia: Lilianna Wilk

2016-08-02