Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Światowy Dzień Drzewa

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Modlniczce uczciły Światowy Dzień Drzewa propagując życie blisko natury oraz zdrowe żywienie.

Maluchy wraz z opiekunami przeszły przez centrum Modlniczki z określonym przesłaniem, zwracając uwagę jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają owoce i warzywa. Podczas pochodu dzieci rozdawały napotkanym osobom świeże, pachnące jabłka. Dostarczyło to samym dzieciom jak i obdarowanym mnóstwo radości.

W tym dniu przedszkolaki odwiedziły również zaprzyjaźnioną, znajdującą się w bliskim sąsiedztwie przedszkola szkołę podstawową wręczając koszyczki z owocami dla uczniów i nauczycieli.

Uwieńczeniem akcji przedszkolaków było posadzenie jabłoni przed budynkiem przedszkola, które stało się w ten sposób swoistą i naturalną, a przez to piękną i długowieczną wizytówką Przedszkola.

Obok drzewa dzieci umieściły tablicę z wyrytym napisem: „PRZEDSZKOLAKI PRZYJACIÓŁMI DRZEW - 2015”. Oczywiście nie obyło się na koniec bez wspólnej degustacji polskich, zdrowych, smakowitych jabłek.

tekst i foto: PS Modlniczka

Tagi dla strony:

2015-10-23