Szansa na wpisanie Północnej Obwodnicy Krakowa do Programu Budowy Dróg Krajowych

W najbliższym czasie rozstrzygana będzie kwestia Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23. Pojawia się szansa, by na listę podstawowych zadań inwestycyjnych tego programu wprowadzić brakującą Północną Obwodnicę Krakowa od Modlnicy do węzła z drogą S7 w Nowej Hucie.

Północna obwodnica Krakowa ma połączyć ciąg autostrady A4 z kierunku od Śląska do projektowanego odcinka S7 na terenie Nowej Huty. To połączenie jest niezbędne dla odciążenia centrum miasta Krakowa z ciężkiego ruchu towarowego odbywającego się dzisiaj ul. Opolską w odległości 3 km od rynku krakowskiego. Jest także niezbędna do udrożnienia wjazdu do Krakowa od strony północnej i rozprowadzenia ruchu tranzytowego wzdłuż granic Krakowa.

Jako gmina składamy do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wniosek o wpisanie tego odcinka do PBDK 2.  Zachęcamy jednocześnie do wypełniania podobnych wniosków we własnym imieniu i przesyłaniu ich mailem (na adres konsultacjepbdk@mir.gov.pl) do końca stycznia.

Przykładowy wniosek można pobrać tutaj

Obwodnice Krakowa

Informacje na temat Programu Budowy Dróg Krajowych: http://www.mir.gov.pl/transport/infrastruktura_drogowa/program_budowy_drog_krajowych/strony/start.aspx

2015-01-26