Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Szanując środowisko – szanujesz siebie

25 kwiecień 2015 r. to data, na którą została zaplanowana akcja sprzątania miejscowości Bębło i Wierzchowie. To kolejna akcja z cyklu „Sprzątanie Świata”, która co roku jest realizowana w naszych miejscowościach. Za cel tegorocznej akcji zostały obrane miejsca, gdzie zarówno mieszkańcy jak i turyści korzystają z pięknych i wyjątkowych miejsc wypoczynku.

Akcja sprzątania rozpoczęła się o godz. 9.00 w dwóch miejscowościach – Bęble i Wierzchowiu. Uczestników podzielono na grupy i wyznaczono trasy do sprzątania. Każdy uczestnik został wyposażony w rękawiczki oraz worki na śmieci, które zostały dostarczone przez UG Wielka Wieś. I zaczęło się…

Pomimo, że gospodarka śmieciowa została unormowana, to jednak nasi ochotnicy mieli pełne ręce – a tak naprawdę worki – śmieci. Z naszych miejscowości zebraliśmy 78 dużych worków śmieci, co świadczy, że jeszcze wiele osób nie rozumie słowa ekologia.

Akcja przebiegła sprawnie, ponieważ odbyła się przy udziale ludzi, dla których praca na rzecz rodzinnych miejscowości jest istotna. Szczególne podziękowania należą się OSP Bębło, radnym i sołtysom naszych miejscowości, oraz młodzieży z Wierzchowia i Bębła. Na zakończenie pracowitej wyprawy „do walki” ze śmieciami, wszyscy uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami przy grillu, który był przygotowany na rynku w Wierzchowiu, z pomocą  GOKiS - Biały Kościół.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za zaangażowanie i poświęcony czas. Równocześnie zapraszamy na wiosenny spacer po czystych ścieżkach Bębła i Wierzchowia.

P.S. Na koniec mała refleksja – tak naprawdę wszyscy kochamy przyrodę i jej piękno, jednak nadal są wśród nas ludzie, którzy nie mają do niej szacunku, – więc do siebie również. Bądźmy odpowiedzialni za otaczający nas teren – nie tylko za własne podwórko.

tekst i foto: organizator akcji

Tagi dla strony:

2015-04-30