Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi otrzymała odpowiedź z Pałacu Buckingham!

W Szkole Podstawowej w Wielkiej Wsi zapanowało w ostatnim czasie niemałe poruszenie. Powodem było pismo, które dotarło do szkoły prosto z Wielkiej Brytanii. Radość połączona z zaskoczeniem udzieliła się każdemu, kto wówczas był w szkole. Nic dziwnego. Dostaliśmy w końcu list od królowej Elżbiety II!

Wszystko zaczęło się od zajęć z języka angielskiego z Małgorzatą Górz-Świderską, na których uczniowie dowiedzieli się, że 6 lutego 1952 roku tron Wielkiej Brytanii objęła Elżbieta II. Dokładnie 63 lata i 216 dni później stała się najdłużej panującym monarchą. Z tej właśnie okazji uczniowie naszej szkoły postanowili wysłać do Królowej list z gratulacjami i życzeniami. Któż wtedy przypuszczał, że ich słowa dotrą do Królowej i w jej wzruszeniu znajdą odpowiedź?!

A jednak. Kilka tygodni później otrzymaliśmy kopertę z wielką pieczęcią z inicjałami królewskimi ER! W imieniu królowej zawsze odpisują damy dworu, tak było i tym razem. Elżbieta II bardzo dziękowała za pamięć i zapewniała o głębokim wzruszeniu naszymi życzeniami.

To wydarzenie sprawiło, że Wielka Brytania – wraz z kulturą, tradycjami i językiem – stała się jeszcze bliższa naszym uczniom. To dobrze, bo takie uczucia bardzo motywują do nauki! A wiadomo - uczyć się trzeba, tym bardziej, że czeka kolejny do napisania list…

Tagi dla strony:

2015-11-17