Kontrast
A A A
Polski Wielka Wieś na Facebooku

Jesteśmy w gronie laureatów KULTHURRY!

Szkoła Podstawowa w Wielkiej Wsi wzięła udział w eliminacjach do ogólnopolskiego programu „Kulthurra! Zajęcia artystyczne w szkole” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz m. st. Warszawę.

Spośród wielu nadesłanych z całej Polski projektów wyłoniono 10 najlepszych i najciekawszych. Wśród zaszczytnego grona laureatów znalazła się propozycja zajęć artystycznych - „Z wizytą w dawnej Wielkiej Wsi – podróż w czasie z Klubem Seniora” opracowana przez p. Agnieszkę Habinę.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na wczesne oblicze miejscowości, które znacząco wpłynęło na ukształtowanie jej aktualnego, nowoczesnego wizerunku. Działania, które podjęte zostaną z Klubem Seniora sprawią, że młodzież dotrze do swych źródeł, przeżyje na nowo historię i dzięki temu świadomie utożsamiać się będzie z miejscem swojego zamieszkania.

Udział w programie jest wyróżnieniem dla szkoły i wszystkich osób, które biorą w nim bezpośredni udział. Jest to także doskonała motywacja do twórczego działania i pogłębiania wiedzy o Małej Ojczyźnie. Mamy nadzieję, że realizacja projektu – która rozpocznie się już we wrześniu – będzie niezapomnianym doświadczeniem artystycznym dla wszystkich jego uczestników.

Oficjalne wyniki:
http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/wyniki-kulthurry-edycja-ogolnopolska

Tagi dla strony:

2014-06-17